رالی داکار؛ پیروزی واکنر و ترانوآ

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رالی داکار؛ پیروزی واکنر و ترانوآ

رقابتهای رالی داکار در آرژانتین ادامه یافت و در مرحله سوم و در قسمت موتور، ماتیاس واکنر به پیروزی رسید. این موتور سوار اتریشی تیم «کی تی ام»، زودتر از مارک کوما و جوان باره دا، فاتح مرحله پیشین، از خط پایان گذشت و به اولین عنوان خود در رقابتهای رالی داکار دست یافت.

در جدول رده بندی کلی، جوان باره دا از تیم هوندا پیشتاز است و پائولو گونسالوش و ماتیاس واکنر رده های دوم و سوم را در اختیار دارند. مارک کوما، مدافع عنوان قهرمانی این رقابتها فعلا چهارم است.

اما در قسمت اتومبیل، اورلاندو ترانوآی آرژانتینی با ثبت زمان دو ساعت و 57 دقیقه و 28 ثانیه به قهرمانی رسید تا تیم «مینی» سومین مرحله را در رقابتهای امسال بنام خود ثبت کند.

ژینیل دو ویلیر از تیم تویوتا دوم شد اما ناصر عطیه، از تیم «مینی» در این مرحله به مقام پنجم رضایت داد ولی با این وجود صدر جدول رده بندی را حفظ کرد.

در جدول رده بندی ژینیل دو ویلیر با پنج دقیقه و هیجده ثانیه اختلاف دوم است و اورلاندوی آرژانتینی رده سوم را در اختیار دارد.

مرحله چهارم این رقابتها چهارشنبه برگزار می شود.

مرحله سوم رقابتهای داکار با یک حادثه مرگبار هم همراه شد. بنا بر اعلام برگزارکنندگان مسابقه یکی از موتور سواران لهستانی حاضر در این رقابتها در کیلومتر 206 از مسیر مسابقه، جان باخته است. نام متوفی میخال هرنیک و سن او سی و نه سال اعلام شده است. اطلاعات بیشتری در مورد حادثه منجر به مرگ او منتشر نشده است.