درخواست فلسطین برای عضویت در دادگاه کیفری بین المللی تسلیم سازمان ملل شد

درخواست فلسطین برای عضویت در دادگاه کیفری بین المللی تسلیم سازمان ملل شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ریاض منصور عضو ناظر فلسطینی در سازمان ملل متحد، روز جمعه دوم ژانویه ۲۰۱۵ پیمان نامه و درخواست امضا شده مربوط به عضویت فلسطین در دادگاه کیفری بین

آگهی

ریاض منصور عضو ناظر فلسطینی در سازمان ملل متحد، روز جمعه دوم ژانویه ۲۰۱۵ پیمان نامه و درخواست امضا شده مربوط به عضویت فلسطین در دادگاه کیفری بین المللی را تحویل نماینده سازمان ملل داد.

ریاض منصور در این ارتباط گفت: “این گام بسیار مهمی است که ما به وسیله آن خواهیم توانست از راه قانونی خواهان عدالت شویم. این یک انتخاب صلح آمیز است، یک انتخاب متمدنانه است. انتخابی است که ما به دنبال آن هستیم به خاطر اینکه بتوانیم برای قربانیانی که توسط قدرت اشغال گر اسرائیل کشته شده اند، دادخواهی کنیم.”

بنا به قوانین دادگاه کیفری بین المللی، سازمان ملل ۶۰ روز فرصت خواهد داشت تا درخواست عضویت فلسطین را پس از بررسی و اطمینان از کامل بودن آن به دادگاه بین المللی ارائه کند و پس از طی این روند فلسطین عضو این دادگاه خواهد بود. محمود عباس این پیمان را روز چهارشنبه ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴ به همراه بیش از ده پیمان دیگر در رام الله امضا کرد. فعالیت دادگاه کیفری بین المللی زیر نظر سازمان ملل است و چنانچه تشکیلات خودگردان فلسطینی به عضویت آن درآید، خواهد توانست علیه اسرائیل به اتهام ارتکاب جنایات جنگی شکایت کند.

تشکیلات خودگردان فلسطینی پیش از این به عنوان عضو ناظر در دادگاه کیفری بین المللی پذیرفته شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک نوجوان ۱۷ ساله فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی در رام‌الله کشته شد

یورش اسرائیل به اردوگاه آوارگان جنین نزدیک به ۴ هزار آواره جدید را به چرخه آوارگان فلسطینی افزود

ارتش اسرائیل منزل عامل تیراندازی تل‌آویو را در کرانه باختری منفجر کرد