Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درخواست فلسطین برای عضویت در دادگاه کیفری بین المللی تسلیم سازمان ملل شد

درخواست فلسطین برای عضویت در دادگاه کیفری بین المللی تسلیم سازمان ملل شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ریاض منصور عضو ناظر فلسطینی در سازمان ملل متحد، روز جمعه دوم ژانویه ۲۰۱۵ پیمان نامه و درخواست امضا شده مربوط به عضویت فلسطین در دادگاه کیفری بین

آگهی

ریاض منصور عضو ناظر فلسطینی در سازمان ملل متحد، روز جمعه دوم ژانویه ۲۰۱۵ پیمان نامه و درخواست امضا شده مربوط به عضویت فلسطین در دادگاه کیفری بین المللی را تحویل نماینده سازمان ملل داد.

ریاض منصور در این ارتباط گفت: “این گام بسیار مهمی است که ما به وسیله آن خواهیم توانست از راه قانونی خواهان عدالت شویم. این یک انتخاب صلح آمیز است، یک انتخاب متمدنانه است. انتخابی است که ما به دنبال آن هستیم به خاطر اینکه بتوانیم برای قربانیانی که توسط قدرت اشغال گر اسرائیل کشته شده اند، دادخواهی کنیم.”

بنا به قوانین دادگاه کیفری بین المللی، سازمان ملل ۶۰ روز فرصت خواهد داشت تا درخواست عضویت فلسطین را پس از بررسی و اطمینان از کامل بودن آن به دادگاه بین المللی ارائه کند و پس از طی این روند فلسطین عضو این دادگاه خواهد بود. محمود عباس این پیمان را روز چهارشنبه ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴ به همراه بیش از ده پیمان دیگر در رام الله امضا کرد. فعالیت دادگاه کیفری بین المللی زیر نظر سازمان ملل است و چنانچه تشکیلات خودگردان فلسطینی به عضویت آن درآید، خواهد توانست علیه اسرائیل به اتهام ارتکاب جنایات جنگی شکایت کند. تشکیلات خودگردان فلسطینی پیش از این به عنوان عضو ناظر در دادگاه کیفری بین المللی پذیرفته شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وقوع یکی از بدترین درگیری‌های خشونت‌‌آمیز در کرانه باختری در پی پیدا شدن جسد یک نوجوان اسرائیلی

محمود عباس کابینه جدید تشکیلات خودگردان فلسطینی را معرفی کرد

تشدید خشونت‌ها در کرانه باختری؛ آیا شهرک‌نشینان اسرائیلی جبهه جنگ جدیدی را باز خواهند کرد؟