Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جشن های سال جدید میلادی در شانگهای حادثه آفرید

جشن های سال جدید میلادی در شانگهای حادثه آفرید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ازدحام جمعیت در زمان برگزاری جشن های سال نوی میلادی در شهر بندری شانگهای چین و در اطراف میدان «چن یی» حادثه آفرید و منجر به کشته شدن دست کم ۳۵ نفر و

آگهی

ازدحام جمعیت در زمان برگزاری جشن های سال نوی میلادی در شهر بندری شانگهای چین و در اطراف میدان «چن یی» حادثه آفرید و منجر به کشته شدن دست کم ۳۵ نفر و زخمی شدن بیش از چهل نفر دیگر شد.

تحقیقات درباره علت وقوع این حادثه همچنان ادامه دارد. گروهی از شاهدان می گویند یکی از دلایل بروز این حادثه، هجوم مردم برای جمع آوری پول های تقلبی بوده که از یکی از ساختمانهای اطراف، به روی مردم ریخته می شده است.

بستگان مجروحان که بخش عمده آنها دانش آموز هستند، در بیمارستان محل درمان آنها جمع شده اند و در انتظار دریافت خبری جدید هستند.

یکی از مصدومان این حادثه می گوید: «مردم اطراف ما را فشار می دادند. کنترل این وضعیت سخت بود. ما نمی توانستیم حرکت کنیم و یا به عقب برگردیم. ناگهان چند نفر روی ما افتادند و ما زمین خوردیم.»

پیش از این مقامات شهر نسبت به ازدحام بالای جمعیت در زمان جشن های سال نو ابراز نگرانی کرده بودند و به همین دلیل یکی از برنامه های ویژه این شب را نیز لغو کرده بودند. با این وجود بیش از سیصد هزار نفر برای تماشای جشن در این میدان گرد آمده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین یاد قربانیان حادثه مرگبار شانگهای را گرامی داشت

توزیع دلارهای تقلبی، عامل احتمالی مرگ دهها نفر در شانگهای چین

طرح چین برای انهدام جنگنده‌های پیشرفته آمریکا با استناد به تصاویر ماهواره‌ای