توزیع دلارهای تقلبی، عامل احتمالی مرگ دهها نفر در شانگهای چین

توزیع دلارهای تقلبی، عامل احتمالی مرگ دهها نفر در شانگهای چین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم سال نو در شانگهای به یک تراژدی تلخ بدل شد. ازدحام جمعیت، یورش و هجوم آنها به یک سو جان 35 تن را در مکان بزرگ گردهمایی مشهور باند گرفت و نزدیک

آگهی

مراسم سال نو در شانگهای به یک تراژدی تلخ بدل شد. ازدحام جمعیت، یورش و هجوم آنها به یک سو جان 35 تن را در مکان بزرگ گردهمایی مشهور باند گرفت و نزدیک به 50 تن را زخمی کرد.

حال نزدیک به 15 تن از زخمیها وخیم گزارش شده است.

به گفته شاهدان این فاجعه دردناک ثانیه ای بیش از نیمه شب، لحظاتی قبل از تحویل سال نوی میلادی صورت گرفته است. اغلب قربانیان را زنان بین 25 تا 35 سال تشکیل می دهند. یکی از کسانی که در لحظه وقوع حادثه در محل بود می گوید: “ظالمانه بود، بسیاری در مقابل چشمانمان به زمین افتادند. بسیاری از روی آنها رد شدند، مانند این بود که مورد حمله ای تروریستی قرار گرفته باشیم. انگار مجبور باشید به هر قیمتی زندگی تان را نجات دهیم.”

دیگر زنی که در این محل بوده است می گوید: “شوکه و وحشتزده ام؛ بسیاری همیشه به اینجا می آیند، دیشب در آستانه سال نوی میلادی، شبی پر اهمیت برای همه، خانواده ها، عشاق، برای بسیاری از قربانیان متاثر هستم.”

پلیس شانگهای تحقیقات ابتدایی برای درک بیشتر وقوع این حادثه را آغاز کرده است. اما یکی از آژانس های خبری چین گفته است که دلیل هجوم و یورش جمعیت برای جمع کردن دلارهای تقلبی بوده که مردی از طبقه سوم ساختمان آنها را به پایین ریخته است. دلارهای تقلبی که هدف آنها تبلیغ برای یکی از رستورانهای شانگهای بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشن های سال جدید میلادی در شانگهای حادثه آفرید

سانحه مرگبار در شانگهای دقایقی پیش از تحویل سال نو

نزدیک به نیمی از شهرهای بزرگ چین در معرض خطر فرونشست زمین قرار دارند