واکنش نتانیاهو به درخواست تشکیلات خودگردان برای پیوستن به دیوان بین المللی کیفری

واکنش نتانیاهو به درخواست تشکیلات خودگردان برای پیوستن به دیوان بین المللی کیفری
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو روز پس از رد درخواست مقامات فلسطینی برای ملزم کردن اسرائیل به پایان دادن به اشغال سرزمینهای فلسطینی طی سه سال آینده، توسط شورای امنیت، بنیامین

آگهی

دو روز پس از رد درخواست مقامات فلسطینی برای ملزم کردن اسرائیل به پایان دادن به اشغال سرزمینهای فلسطینی طی سه سال آینده، توسط شورای امنیت، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به درخواست دیگر فلسطینیان مبنی بر پیوستن آنها به دیوان بین المللی کیفری، آن را رد کرد.

او گفت: “ما از دیوان بین المللی کیفری می خواهیم که درخواست مزورانه تشکیلات خودگردان فلسطین برای پیوستن به این دیوان را رد کند. چون تشکیلات خودگردان یک کشور نیست، بلکه نهادی وابسته به یک سازمان تروریستی همچون حماس است که مرتکب جنایات جنگی شده است. اما اسرائیل یک کشور قانون مدار است که یک ارتش اخلاق محور دارد و به تمام قوانین بین المللی احترام می گذارد. ما همان طور که سربازان اسرائیلی از ما دفاع می کنند ما هم از آنها دفاع خواهیم کرد.”

اما صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد فلسطینیان با نشان دادن نامه درخواست تشکیلات خودگردان برای پیوستن به دیوان بین المللی کیفری، بر تعهد کشورش به قوانین بین المللی تاکید کرد.

او گفت: “فلسطین یک کشور تحت اشغال است. فلسطین به تمام تعهدات خود در قبال کنوانسیونها و عهدنامه های بین المللی که امضا کرده عمل کرده است. ما همچنین خواستار پیوستن به معاهده منع گسترش سلاحهای هسته ای و دیوان بین المللی کیفری، هستیم.”

محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، روز چهارشنبه بیست توافق بین المللی را به امضا رساند.

پیوستن احتمالی این تشکیلات به دیوان بین المللی کیفری، ممکن است راه را برای محاکمه مقامات اسرائیلی به اتهام جنایات جنگی هموار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست اسرائیل از عفو بین‌ الملل: گزارش آپارتاید را منتشر نکنید

حملات ارتش اسرائيل به رفح؛ خانه‌های فلسطینی‌ها با خاک یکسان شد

در پی حمله مسلحانه سه مرد در کرانه باختری یک اسرائیلی کشته شد