تعداد نجات یافتگان کشتی آتش گرفته در آب های ایتالیا افزایش یافت

تعداد نجات یافتگان کشتی آتش گرفته در آب های ایتالیا افزایش یافت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهار روز پس از حادثه آتش سوزی در یک کشتی باری که از ساحل پاتراس در غرب یونان عازم بندر آنکونا در ایتالیا بود، هنوز تعداد دقیق جان باختگان و ناپدید

آگهی

چهار روز پس از حادثه آتش سوزی در یک کشتی باری که از ساحل پاتراس در غرب یونان عازم بندر آنکونا در ایتالیا بود، هنوز تعداد دقیق جان باختگان و ناپدید شدگان این حادثه مشخص نیست. با این حال روز چهارشنبه گروه دیگری از نجات یافتگان که شامل پنج کودک و سه بزرگسال اند به شهر ساحلی تارانتو رسیدند.

فیلم هایی که تا کنون از آتش گرفتن کشتی و عملیات نجات منتشر شده، اغلب توسط مسافران و با تلفن های همراه آنها گرفته شده است.

تعداد مسافران این کشتی در گزارش های اولیه ۴۶۶ نفر ذکر شده و تا کنون در مجموع ۴۲۷ نفر آنها نجات یافته و دست کم ۱۱ نفر جان خود را از دست داده اند. تخمین زده می شود دهها نفر دیگر از مسافران ناپدید شده و تا کنون اثری از آنها یافت نشده است. این کشتی بیش از ۲۲۰ دستگاه خودرو نیز حمل می کرده و آتش سوزی ابتدا در طبقه زیرین و محل پارک خودروها آغاز شده است.

عملیات نجات در شرایط نامساعد جوی و امواج توفانی دریا به مدت 36 ساعت طول کشید و در این عملیات چند فروند هلیکوپتر و کشتی نجات شرکت داشتند.

تیمو برنت، یک مسافر نجات یافته این کشتی می گوید: “فکر می کنم بیشتر کسانی که جان باخته اند کسانی بودند که در اولین ساعت آتش سوزی و بدون اطلاع و وسائل کمکی به داخل آب پریدند.”

یک گروه تحقیق ایتالیایی مشغول بررسی دلایل آتش گرفتن این کشتی است که روز یکشنبه ۲۸ دسامبر رخ داد. اغلب نجات یافتگان همچنان در شرایط جسمی و روحی نامساعدی قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد