Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اعتراض به دستگیری شیخ علی سلمان رهبر حزب وفاق در بحرین

اعتراض به دستگیری شیخ علی سلمان رهبر حزب وفاق در بحرین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز دو شنبه ۲۹ دسامبر در منامه پایتخت بحرین هزاران نفر در اعتراض به دستگیری شیخ علی سلمان رهبر حزب وفاق یعنی بزرگترین حزب مخالف حکومت، دست به تظاهرات

آگهی

روز دو شنبه ۲۹ دسامبر در منامه پایتخت بحرین هزاران نفر در اعتراض به دستگیری شیخ علی سلمان رهبر حزب وفاق یعنی بزرگترین حزب مخالف حکومت، دست به تظاهرات زدند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی همچنین به صدور احکام اعدام و حبس ابد علیه افرادی که متهم به کشتن یک مامور پلیس شده اند، اعتراض کردند.

پلیس بحرین برای درهم شکستن این تظاهرات دست به تیراندازی و شلیک گاز اشک آور زد. شیخ سلمان رهبر شیعیان روز یکشنبه به وزارت کشور بحرین احضار و پس از یک بازجویی طولانی بازداشت شده بود.

دستگیری شیخ سلمان پس از آن صورت گرفت که روز جمعه ۲۶ دسامبر حزب وفاق در یک انتخابات درون حزبی، بار دیگر او را به مدت چهار سال به رهبری این حزب برگزید و در همان روز تظاهرات اعتراضی بزرگی را علیه حکومت سازمان داد. روز دوشنبه دادگاهی در منامه در جریان رسیدگی به پرونده ۱۲ نفر که متهم به اقدام تروریستی و کشتن یک مامور پلیس شده بودند، دو حکم اعدام و یک حکم حبس ابد برای سه نفر از شیعیان صادر کرد و خشم معترضان را برانگیخت.

مقامات بحرین جمهوری اسلامی ایران را به تحریک حزب وفاق و شیعیان علیه حکومت این کشور متهم می کنند، اما حکومت ایران این اتهام را رد می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورشی دیگر از کنشگران محیط زیست؛ پاشیدن رنگ بر بنای تاریخی «استون‌هنج»

لایحه جنجالی «نفوذ خارجی» با امضای رئیس پارلمان گرجستان قانون و لازم‌الاجرا شد

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس