Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تنش اینترنتی واشنگتن و پیونگ یانگ به سازمان ملل کشید

تنش اینترنتی واشنگتن و پیونگ یانگ به سازمان ملل کشید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واشنگتن، هک شدن سیستم کامپیوتری شرکت سینمایی سونی و تهدید هکرها به خاطر فیلم «مصاحبه» را نقشۀ پیونگ یانگ می داند، نقشی که کره شمالی آن را رد می کند

آگهی

واشنگتن، هک شدن سیستم کامپیوتری شرکت سینمایی سونی و تهدید هکرها به خاطر فیلم «مصاحبه» را نقشۀ پیونگ یانگ می داند، نقشی که کره شمالی آن را رد می کند. شاید به دلیل همین موضوع بود که شورای امنیت سازمان ملل متحد، روز دوشنبه و برغم مخالفت چین و روسیه، کارنامه حقوق بشر کره شمالی را به بحث گذاشت.

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: «گویا رژیم کره شمالی از نفی آزادی بیان مردم خود راضی نیست که اکنون درصدد سرکوب این اساسی ترین عنصر آزادی ملت ماست. این مضحک است. اما این دقیقا نوع رفتار رژیمی است که به خاطر یک کمدی هالیوودی با “اقدامات متقابل کینه توزانه و خشن” آمریکا را تهدید می کند، رژیمی که کوچکتری عذاب وجدانی از حبس ده ها هزار نفر از مردم خود در گولاگ های هولناک ندارد.»

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا وعده داده بود حمله سایبری کره شمالی بی پاسخ نخواهد ماند و همچنین قرار گرفتن دوبارۀ کره شمالی در فهرست کشورهای مدافع تروریسم بررسی خواهد شد.

چند روز پس از تنش اخیر بین دو کشور، خدمات اینترنتی در کره شمالی بطور گسترده قطع شده است. آمریکاییها در مورد این موضوع اظهارنظر نکرده اند.

شرکت سینمایی سونی (سونی پیکچرز) در پی تهدید هکرها که به مردم اخطار داده اند برای تماشای فیلم کمدی «مصاحبه» به سینماها نروند، اکران آن را لغو کرده است.

در این فیلم دو خبرنگار توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» به خدمت گرفته می شوند تا «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی را ترور کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هک کردن اطلاعات شرکت سونی کره جنوبی را هم نگران کرده است

ایالات متحده و ژاپن خواستار پای کارآمدن «همه کشورها» برای ممنوعیت توسعه سلاح‌های هسته‌ای در فضا شدند

مسئول بلند‌پایه سازمان ملل متحد: رهبران سیاسی بیش از پایان دادن به مناقشات دغدغه قدرت دارند