رئیس جمهوری جدید رومانی سوگند یاد کرد

رئیس جمهوری جدید رومانی سوگند یاد کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کلاوس یوهانس، رئیس جمهوری منتخب رومانی به طور رسمی به عنوان رئیس دولت سوگند یاد کرد. آقای یوهانس ۵۵ ساله که دارای اصالت آلمانی است، بعنوان چهارمین

آگهی

کلاوس یوهانس، رئیس جمهوری منتخب رومانی به طور رسمی به عنوان رئیس دولت سوگند یاد کرد.

آقای یوهانس ۵۵ ساله که دارای اصالت آلمانی است، بعنوان چهارمین رییس جمهوری رومانی برگزیده شد و مبارزه با فساد و فقر را محور اصلی برنامه های خود اعلام کرده است.

او گفت: « امیدوارم دیگر شاهد وجود فساد در کشور نباشیم و موقعیت اشتغال برای تمامی شهروندان فراهم شود. طبقه سیاسی کشور نیز باید این موضوع را متوجه شوند که آنها برای رفاه حال شهروندان کار می کنند و نه برای خوشامد گروههای سیاسی خود.»

پیروزی آقای یوهانس در حالی صورت گرفت که نظرسنجی ها از پیروزی ویکتور پونتا، نخست وزیر رومانی و رقیب او در انتخابات حکایت داشت.

آقای یوهانس از سال ۲۰۰۰، بعنوان شهردار شهر “سیبیو” انتخاب شد و شهرت خود را نیز به دلیل اقداماتی که در این شهر انجام داده، کسب کرده است. این شهر در سال ۲۰۰۷ بعنوان پایتخت فرهنگی اروپا برگزیده شد.

وی در سال ۲۰۰۹ میلادی برای پست نخست وزیر معرفی شد اما به دلیل مخالفت تریان باسسکو، رییس جمهوری وقت، نتوانست به این مقام دست یابد.

تحلیلگران می گویند، وعده های او در رابطه با مبارزه با فساد مالی و اصلاح نظام قضایی در رومانی از عوامل اصلی پیروزی او بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت رومانی به حکم دیوان حقوق بشر اروپا در زمینه حقوق همجنسگراها تمکین نخواهد کرد

رومانی از یافتن قطعه پهپاد در خاک خود خبر داد؛ نگرانی‌ها از گسترش جنگ اوکراین به کشورهای منطقه

ازدواج سنتی در رومانی با یک لباس عروس ۲۵ کیلویی