Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کی یف مصمم به عضویت در ناتو و اتحادیه اروپاست

کی یف مصمم به عضویت در ناتو و اتحادیه اروپاست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین در دیدارش از ورشو، پایتخت لهستان اعلام کرد هدف کشورش عضویت در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ میلادی است. آقای پوروشنکو

آگهی

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین در دیدارش از ورشو، پایتخت لهستان اعلام کرد هدف کشورش عضویت در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ میلادی است.

آقای پوروشنکو تایید و تصویب توافقنامه مشارکت اوکراین و اتحادیه اروپا توسط لهستان را گام دیگری برای ادغام کشورش در اتحادیه اروپا خواند.

این توافقنامه برای این که قدرت اجرایی داشته باشد باید به تصویب و تایید همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا برسد.

فردریک موگرینی، مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم در کنفرانسی مطبوعاتی با بیان اینکه روسیه این روزها به حل مناقشه اوکراین تمایل نشان داده است، اظهار امیدواری کرد که این تمایل با عمل همراه گردد.

اما یوهن پربینیس، سخنگوی وزارت خارجه اوکراین گفت: «تنها وقتی می توانیم در نقش سازنده روسیه صحبت کنیم که شاهد برخی اقدامات عملی از سوی این کشور باشیم و نه فقط ادای کلمات، و این یعنی عقب نشینی نیروهای روس، توقف ارسال سلاح و تجهیزات روسی و گسیل نیروهای نظامی مسلح روس به خاک اوکراین. روسیه همچنین باید به حمایت از تروریستها پایان دهد.»

رئیس جمهوری اوکراین همچنین بدون نام بردن از ناتو، در ورشو گفت اوکراین با ترک سیاست و جایگاه غیرمتعهد خود باید وارد حوزه های امنیتی اروپا و اقیانوس اطلس شود، موضعی که مسکو با آن شدیداً مخالف است.

آنجلینا کاریاکینا، خبرنگار یورونیوز می گوید: «اوکراین در انتظار تماس گروه سه جانبه در روز یکشنبه است، اما کی یف که در حل و فصل مناقشه بطور رسمی هیچ تمایلی از سوی روسیه ندیده است خواستار اقدامات عملی مندرج در پروتکل مینسک است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوباما لایحه تحریم های جدید علیه روسیه را امضا می کند

سرباز لهستانی که با ضربات چاقوی یک پناهجو در مرز بلاروس مجروح شده بود جان باخت

نرمش بروکسل در برابر ورشو؛ روند لغو اجرای ماده ۷ معاهده اتحادیه اروپا علیه لهستان آغاز شد