اوباما لایحه تحریم های جدید علیه روسیه را امضا می کند

اوباما لایحه تحریم های جدید علیه روسیه را امضا می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا لایحه تحریم های جدید علیه روسیه را طی روزهای آینده امضا خواهد کرد. این تحریم ها در

به گفته جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا لایحه تحریم های جدید علیه روسیه را طی روزهای آینده امضا خواهد کرد. این تحریم ها در ارتباط با دخالت های روسیه در شرق اوکراین اعمال می شود.

آگهی

سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفت این لایحه دارای انعطاف هایی است که دست رئیس جمهور را برای پیشبرد استراتژی مورد نظرش باز می گذارد.

اما همزمان سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در پاریس گفت: “برخی فکر می کنند این تحریم ها نشانه ای از ضعف و ایجاد ناراحتی برای ما است، اما می توانم به شما اطمینان دهم که روسیه نه تنها تحریم ها را پشت سر می گذارد بلکه از آن نیرومند تر بیرون می آید، همانگونه که شرایطی بدتر از این را در تاریخ خود تجربه کرده است.”

گزارش ها حاکی است که جدایی طلبان اوکراین دوشنبه شب را بدون تبادل آتش و در کمال آرامش به صبح رسانده اند و پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین، روز سه شنبه این آرامش را نشانه ای برای برداشتن گامهای بیشتر در جهت اجرای پیمان صلح دانسته است.

از سوی دیگر جان کری وزیر خارجه آمریکا در لندن گفت روسیه حرکتهای سازنده ای در ارتباط با اوکراین انجام داده که می تواند تنش ها در اوکراین را کاهش دهد و امیدوار است که این اقدامات گسترش یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای کی‌یف در حمله به مقر ناوگان روسیه در دریای سیاه: چند فرمانده ارشد روس کشته شدند

وزرای خارجه آمریکا و اوکراین در جشن بازگشت مک‌دونالد به کی‌یف سیب‌زمینی سرخ‌کرده سفارش دادند

زلنسکی وزیر دفاع جدید اوکراین را معرفی کرد؛ یک تاتار کریمه جایگزین رژنیکوف می‌شود