اوباما لایحه تحریم های جدید علیه روسیه را امضا می کند

اوباما لایحه تحریم های جدید علیه روسیه را امضا می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا لایحه تحریم های جدید علیه روسیه را طی روزهای آینده امضا خواهد کرد. این تحریم ها در

آگهی

به گفته جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا لایحه تحریم های جدید علیه روسیه را طی روزهای آینده امضا خواهد کرد. این تحریم ها در ارتباط با دخالت های روسیه در شرق اوکراین اعمال می شود.

سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفت این لایحه دارای انعطاف هایی است که دست رئیس جمهور را برای پیشبرد استراتژی مورد نظرش باز می گذارد.

اما همزمان سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در پاریس گفت: “برخی فکر می کنند این تحریم ها نشانه ای از ضعف و ایجاد ناراحتی برای ما است، اما می توانم به شما اطمینان دهم که روسیه نه تنها تحریم ها را پشت سر می گذارد بلکه از آن نیرومند تر بیرون می آید، همانگونه که شرایطی بدتر از این را در تاریخ خود تجربه کرده است.”

گزارش ها حاکی است که جدایی طلبان اوکراین دوشنبه شب را بدون تبادل آتش و در کمال آرامش به صبح رسانده اند و پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین، روز سه شنبه این آرامش را نشانه ای برای برداشتن گامهای بیشتر در جهت اجرای پیمان صلح دانسته است.

از سوی دیگر جان کری وزیر خارجه آمریکا در لندن گفت روسیه حرکتهای سازنده ای در ارتباط با اوکراین انجام داده که می تواند تنش ها در اوکراین را کاهش دهد و امیدوار است که این اقدامات گسترش یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند

توقف پیشروی روس‌ها در محدوده آودیئیفکا؛ اوکراین: کشتی ۶۵ میلیون دلاری روسیه را هدف گرفتیم

فرمانده ارتش اوکراین: وضعیت در جبهه نبرد با وجود مهار حملات روس‌ها «دشوار» است