Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتقاد شدید ولادیمیر پوتین از کشورهای غربی و ناتو

انتقاد شدید ولادیمیر پوتین از کشورهای غربی و ناتو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کنفرانس مطبوعاتی سالانه رئیس جمهوری روسیه، با حضور ۱۲۵۹ خبرنگار داخلی و خارجی در مسکو برگزار شد. ولادیمیر پوتین در پاسخ به سوالی درباره احتمال از

آگهی

کنفرانس مطبوعاتی سالانه رئیس جمهوری روسیه، با حضور ۱۲۵۹ خبرنگار داخلی و خارجی در مسکو برگزار شد.

ولادیمیر پوتین در پاسخ به سوالی درباره احتمال از سرگیری جنگ سرد ۲۵ سال پس از سقوط دیوار برلین با انتقاد شدید از کشورهای غربی و به ویژه ناتو گفت: «آیا آن ها بعد از فرو ریختن دیوار برلین به ما نگفتند که ناتو بیش از این گسترش نخواهد یافت؟ درحالی که دیدیم گسترش ناتو بلافاصله بعد از این واقعه ادامه یافت. دو موج گسترش ناتو را دیدیم. آیا این مساله مثل یک دیوار جدید نیست؟ مسلم است که آن ها سنگ و آجر به کار نبردند، ولی دیوار جدید، نامرئی است و آن ها کار احداثش را آغاز کرده اند. درباره سپر دفاع موشکی در نزدیکی مرزهای روسیه چه می گویند؟ این یک دیوار دیگر نیست؟ بدانید که غربی ها پس از سقوط دیوار برلین متوقف نشدند. این بزرگترین معضل روابط بین المللی در روزگار ما است. طرف های غربی ما توسعه طلبیشان را متوقف نکردند، خودشان را فاتحان و صاحبان امپراطوری جدید انگاشتند و به دیگران به چشم رعایایی نگاه کردند که باید مطیع آن ها باشند.»

دیگر مساله مورد توجه خبرنگاران در این نشست، بحران اوکراین و نقش روسیه در حمایت از تجزیه طلبان شرق این کشور بود. آقای پوتین در این باره به ویژه با اشاره به معاهده آتش بس مینسک گفت: «آنچه در شرق اوکراین شاهدش هستیم، به معنای واقعی کلمه یک عملیات تنبیهی است، عملیاتی که از سوی حاکمان امروز کی یف هدایت می شود. به نظرم این روند برای ساختار دولت و سرنوشت مردم اوکراین غیر سازنده و دردناک است. امیدوارم بتوانیم این مساله را با گفتگو حل کنیم. ما برای ایفای نقش واسطه در این میان آماده ایم. برای آغاز گفتگوهای سیاسی و دست یافتن به یک راه حل سیاسی، تا زمانی که بتوانیم وحدت سیاسی را در اوکراین از نو بسازیم.»

رئیس جمهوری روسیه، درباره بحران مالی گسترده در این کشورش و با اشاره به سقوط ازاد ارزش روبل در پی تحریم های کشور های غربی و کاهش شدی قیمت نفت گفت: «بازگشت به دوره ای از رشد اقتصادی با شاخص های مثبت، اجتناب ناپذیر است. دست کم دو دلیل برای این نگرش وجود دارد. اول این که، رشد اقتصاد جهانی، اگر چه با آهنگی نه چندان شتابان، ادامه خواهد داشت. اقتصاد جهان رشد خواهد کرد و اقتصاد ما هم از شرایط بحرانی حال حاضر خارج خواهد شد. اما این روند چقدر زمان خواهد برد؟ در بدترین شرایط، فکر می کنم حدود دو سال. تاکید می کنم رشد اقتصادی غیر قابل اجتناب است، اما در طول همین دو سال، بدون شک می گویم، ما دگرگونی و تنوع زیادی در اقتصادمان ایجاد خواهیم کرد.»

آقای پوتین بر نقش هیات دولت و بانک مرکزی این کشور برای مقابله با بحران تاکید کرد و گفت این دو نهاد، تمام تدابیری را که باید، اتخاذ کرده اند و در آینده هم این روند را ادامه خواهند داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ولادیمیر پوتین: بحران روبل گذراست

هشدار کرملین به ناتو: استقرار موشک‌های آمریکایی در اروپا را برنمی‌تابیم

پوتین برای تامین کسری بودجه جنگ اوکراین دست به دامن شرکت‌ها و ثروتمندان شد