آغاز محاکمه هواداران بشیکتاش ترکیه به اتهام اتهام اقدامات ضد دولتی

آغاز محاکمه هواداران بشیکتاش ترکیه به اتهام اتهام اقدامات ضد دولتی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محاکمه ۳۵ تن از هواداران تیم فوتبال بشیکتاش ترکیه به اتهام دست داشتن درکودتا علیه دولت این کشور روز سه شنبه در استانبول آغاز شد. هواداران تیم فوتبال

آگهی

محاکمه ۳۵ تن از هواداران تیم فوتبال بشیکتاش ترکیه به اتهام دست داشتن درکودتا علیه دولت این کشور روز سه شنبه در استانبول آغاز شد.

هواداران تیم فوتبال بشیکتاش از تیمهای لیگ برتر ترکیه که با نام «انجمن چارشی» شناخته می شوند در تابستان گذشته از اعتراضات ضد دولتی میدان تقسیم استانبول حمایت کرده بودند. تظاهراتی در مخالفت با تخریب بخشی از پارک گزی که بسرعت به اعتراضات ضد دولتی تبدیل شد و سراسر ترکیه را فراگرفت.

محاکمه این افراد اعتراض گسترده هواداران تیم بشیکتاش و جمعی از منتقدان و مخالفان دولت ترکیه را برانگیخت و صدها نفر در حمایت از آنها در اطراف ساختمان دادگاه در استانبول تجمع کرده اند. یکی از حاضران گفت: «امروز آنها چارشی را متهم به تلاش برای کودتا می کنند. چارشی آگاهی جمعی ماست. ما اینجا هستیم برای حمایت از دوستانمان»

سازمان دیده بان حقوق بشر دشمن خواندن معترضان طرفداران فوتبال از سوی آنکارا را «مضحک» خوانده است.

خبرنگار یورونیوز در استانبول می گوید: «مشخص نیست تصمیم دادگاه چه خواهد بود اما مسلم است که گروه چارشی که مفتخر به پیشگامی در بسیاری از موضوعات است، اولین گروه پرطرفدار فوتبال است که به کودتا متهم شده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

تصاویری از ویرانی‌های زلزله ترکیه؛ «همه ساکت، شاید آوایی خفیف از زیر آوار شنید»

تصاویر هوایی از ویرانی‌های انطاکیه ترکیه