Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حکمرانی مارسل هیرشر بر پیست اُوره سوئد

حکمرانی مارسل هیرشر بر پیست اُوره سوئد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارسل هیرشر، پس از پیروزی در مارپیچ بزرگ سوئد در شهر اوره، یکشنبه بر سکوی نخست مارپیچ کوچک همین رقابت ها ایستاد. این اسکی باز اتریشی، با ده صدم ثانیه

آگهی

مارسل هیرشر، پس از پیروزی در مارپیچ بزرگ سوئد در شهر اوره، یکشنبه بر سکوی نخست مارپیچ کوچک همین رقابت ها ایستاد.

این اسکی باز اتریشی، با ده صدم ثانیه اختلاف نسبت به نویرویتر آلمانی به قهرمانی رسید تا امتیاز خود را تا این جای کار به ۴۴۰ رسانده و با ۲۸ امتیاز اختلاف نسبت به کیتیل یانسرود نروژی، صدرنشین جدول رده بندی عمومی جام جهانی باشد.

در مارپیچ کوچک الکساندر هوروشیلوف از روسیه، برای نخستین بار روی سکو رفت و سوم شد.

صدرنشینیِ بلامنازعِ تینا مازه

تینا مازه، اسکی باز۳۱ ساله اسلوونیایی، در مارپیچ بزرگ اوره اول شد و در مارپیچ کوچک، دوم. مازه در جدول رده بندی فصل با ۲۵۷ امتیاز اختلاف نسبت به آنا فننینگر اتریشی، پیشتاز بلامنازع است.

در انتظار سوپرجی آلتا بادیا

ونسان منار، خبرنگار بخش ورزش یورونیوز تقویم رقابت های هفته سوم دسامبر را توضیح می دهد: «هفته آینده، خانم ها در وَل دیزِر، در منطقه سَووای فرانسه یک اسکی سرعت و یک مارپیچ بزرگ در پیش رو دارند. همزمان مردان، مسابقات پرشماری را در ایتالیا برگزار خواهند کرد؛ از جمله یکی از پرطرفدارترین سوپرجی های فصل که در آلتا بادیا برگزار خواهد شد. فرانک پیکار، بارها در فهرست ۱۰ اسکی باز برتر این رقابت ها-که در ایتالیا به گران ریسا مشهور است- قرار داشته است.»

فرانک پیکار، درباره ویژگی های گران ریسای ایتالیا می گوید: «سال های اولی که در این پیست اسکی می کردیم، معلوم بود جایی است که همه را جذب می کند. پیست، شیب تندی دارد و رو به شمال است. برای غلبه بر این سختی ها باید سرعت را مدیریت کرد و بر تکنیک های مارپیچ بزرگ هم مسلط بود. نمی شود بدن را در هر حالتی رها کرد. باید همیشه تعادل را حفظ کنیم و ریتمِ مسیر را بگیریم. در غیر این صورت واژگون خواهید شد. همین قضیه هم همه را به این پیست علاقه مند کرده است. از آنجایی که پیست خیلی بزرگ نیست ومسیرهای پائین آمدن پر پیچ و خَمند، ممکن است از یک مسیر روی یک مسیر دیگر هم بیفتیم. بنابراین باید از نظر فنی آماده بود تا بتوان در این سوپرجی، موفقیت کسب کرد. همین ها هم این مسابقه را اینقدر جذاب کرده است.»

برگی از تاریخ اسکی؛ سه قهرمانی یانیتسا کوستِلیچ در المپیک زمستانی ۲۰۰۲

ونسان منار، خبرنگار بخش ورزش یورونیوز: «بیست و دوم فروریه سال ۲۰۰۲، المپیک زمستانی سالت لِیک سیتی. یانیتسا کوستلیچ، آماده شروع دومین ست مارپیچ بزرگ است و ۳۹۰ متر پایین تر، سومین مدال طلای این رقابت ها، آن هم با کسب رکوردی جدید، انتظارش را می کشد. این اسکی باز کروات پیشتر در ماده های ترکیبی و مارپیچ کوچک قهرمان شده بود. در این رقابت پایانی، او با پنج صدم ثانیه بر دانیلا چِکارلی غلبه کرد. کوستلیچ در رقابت های جهانی بورمیو در سال ۲۰۰۵ هم سه مدال طلای دیگر گرفت؛ اما پس از چند عمل جراحی زانو، در بیست و چهار سالگی اسکی حرفه ای را رها کرد. با این حال ایویتسا، برادر بزرگش، نام خانواده کوستِلیچ را در جام جهانی زنده نگاه داشت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

پایان مسابقات جهانی کوهنوردی با اسکی در سوئیس با معرفی تیم های برگزیده

اسکی آلپاین؛ گوی بلورین اسلالوم مردان در دستان مارسل هیرشر