Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

رئیس سیا: شکنجه متهمان حاصل اشتباه برخی از کارکنان است

رئیس سیا: شکنجه متهمان حاصل اشتباه برخی از کارکنان است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جان برنان، رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری نظراتش را درباره گزارش سنای این کشور پیرامون شکنجه و شیوه های خشن

آگهی

جان برنان، رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری نظراتش را درباره گزارش سنای این کشور پیرامون شکنجه و شیوه های خشن بازجویی از متهمان، ابراز کرد.

او می گوید: «در بازجویی از زندانیان اطلاعات مفیدی بدست آمد. این اطلاعات به ایالات متحده کمک کرد تا شهروندانی را نجات دهد، تروریستها را دستگیر و نقشه های آنها را خنثی کند. به نظر من نمی توان رابطه شیوه های بازجویی پیشرفته و اطلاعات مفید بدست آمده را تشخیص داد.»

آقای برنان، اقدامات گذشته سازمان سیا را نادرست خواند و آن را حاصل رفتار اشتباه برخی از کارکنان دانست. او در این زمینه می گوید: «آنها در بازجویی ها از معیارهای رایج خارج شدند. همانطور که پیش تر گفتم، خشن بودند. در برخی موارد رفتارشان شنیع بوده است. مردم آزاد هستند هر اسمی که می خواهند بر روی این رفتار بگذارند.»

پیش تر کاخ سفید اعلام کرده بود که شیوه های بازجویی سیا چهره این کشور را مخدوش و اعتبارش را در سراسر جهان زیر سئوال برده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش علی خامنه ای به گزارش سنای آمریکا

گزارش سنا بازجویی های خشن سیا را در تامین امنیت ملی آمریکا ناکارآمد خواند

گزارش شکنجه های سیا؛ تکنیک های بی تاثیر و وحشیانه