Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کانادا کاهش گازهای گلخانه ای را مشروط به اقدام متقابل توسط آمریکا کرد

کانادا کاهش گازهای گلخانه ای را مشروط به اقدام متقابل توسط آمریکا کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با کمک 166 و 63 میلیون دلاری استرالیا و بلژیک، میزان کمک جامعه جهانی برای حفاظت از محیط زیست از رقم نمادین ده میلیارد دلار عبور کرد. این دو کشور

آگهی

با کمک 166 و 63 میلیون دلاری استرالیا و بلژیک، میزان کمک جامعه جهانی برای حفاظت از محیط زیست از رقم نمادین ده میلیارد دلار عبور کرد.

این دو کشور نهایتا در اجلاس مقابله با گرم شدن زمین در لیما، پایتخت پرو، تصمیم به افزایش کمکهای خود در این زمینه گرفتند. کمک به کشورهای نیمکره جنوبی که شدیدا در معرض پیامدهای تغییرات آب و هوایی هستند، یکی از اهداف این کنفرانس عنوان شده است.

اما کانادا کاهش تولید گازهای گل خانه ای خود را مشروط به اقدام مشابه از طرف آمریکا کرده است. لئونا اگلوکاک، وزیر محیط زیست کانادا، همچنین ضمن تاکید بر ممکن بودن حفظ محیط زیست و حفظ رشد اقتصادی گفت: “ما در سال 2012 پنج درصد کمتر از سال 2005 تولید گاز گل خانه ای داشتیم در حالی که رشد اقتصادی ما در همین مدت بیش از ده درصد بوده است.”

کنفرانس لیما مبنای توافق یکصد و نود کشور جهان برای کاهش تولید گازهای گل خانه ای از سال 2020 است. احتمال می رود این توافق در کنفرانس سال آینده در پاریس صورت گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح ترور دو اسرائيلی در پرو؛ قاضی برای مظنون ایرانی حکم بازداشت پیش‌گیرانه صادر کرد

رواج نبش قبر اجساد مومیایی در پرو؛ اعتقاد به فرازمینی بودن اجداد بشر ریشه در چه دارد؟

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند