دولت اوکراین: آوازخوان روس «روز سکوت» را نقض کرد

دولت اوکراین: آوازخوان روس «روز سکوت» را نقض کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت اوکراین می گوید «روز سکوت» به دلیل حمایت آنا نتربکو آوازخوان روس از جدایی طلبان نقض شده است. ارتش اوکراین و جدایی طلبان هوادار مسکو روز سه شنبه

آگهی

دولت اوکراین می گوید «روز سکوت» به دلیل حمایت آنا نتربکو آوازخوان روس از جدایی طلبان نقض شده است.

ارتش اوکراین و جدایی طلبان هوادار مسکو روز سه شنبه درگیری نظامی را به حال تعلیق درآوردند.

آنا نتربکو آوازخوان اپرا که دارای تابعیت دوگانه روسیه و اتریش است همزمان با برپایی «روز سکوت» در سن پترزبورگ یک میلیون روبل معادل ۱۸هزار و ۴۳۹دلار را به تئاتر شرق اوکراین اهدا کرد.

همچنین سخنان وی از سوی دولت اوکراین به حمایت از جدایی طلبان تعبیر شد. وی گفت: «به جنگ باید در اولین فرصت ممکن پایان یابد ولی این موضوعی سیاسی است و من اهل آن نیستم. می خواهم که این حرکت را در حمایت از هنر انجام دهم. مطمئنم که آنجا سفر خواهم کرد ولی ما احتمالا منتظر می مانیم تا جنگ پایان یابد.»

یک روز پیش از آن در شرق اوکراین دو غیرنظامی کشته و شماری مجروح شدند. یکی از کشته شدگان در منطقه کوبیشیوسکی و دیگری در منطقه پتروفسکی جان باخت. بر اثر بمباران شبانه ۲۰ساختمان مسکونی نیز آسیب دیده است.

جنگ داخلی در شرق اوکراین طی هفت ماه گذشته بیش از ۴هزار ۳۰۰ کشته برجاگذاشته و صد ها هزار تن را فراری داده است. دولت فدراسیون روسیه از سوی اوکراین و دولت های غرب به تقویت جدایی طلبان علیه دولت مرکزی و ایجاد ناآرامی در اروپا متهم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده ارتش اوکراین: وضعیت در جبهه نبرد با وجود مهار حملات روس‌ها «دشوار» است

آخرین تحولات جنگ در اوکراین؛ رهبران غربی در دومین سالگرد تهاجم روسیه چه گفتند؟

جسد خلبان فراری روس که به اوکراین پناهنده شده بود در جنوب اسپانیا پیدا شد