تدابیر پیشگیرانه کاخ سفید برای محافظت از امکانات خارجی آمریکا

تدابیر پیشگیرانه کاخ سفید برای محافظت از امکانات خارجی آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایالات متحده آمریکا برای امکانات نظامی و نیز سفارتخانه های خود در سراسر جهان به منظور مقابله با واکنش های احتمالی و تلافی جویانه علیه سازمان اطلاعات

آگهی

ایالات متحده آمریکا برای امکانات نظامی و نیز سفارتخانه های خود در سراسر جهان به منظور مقابله با واکنش های احتمالی و تلافی جویانه علیه سازمان اطلاعات مرکزی، سی آی ای تدابیری ویژه اتخاذ کرد.

دولت ایالات متحده احتمال می دهد که پس از انتشار گزارشی درباره شکنجه و اعمال خشونت توسط بازجویان سی آی ای با واکنش هایی در خارج از این کشور رو به رو شود. انتظار می رود که بخش هایی از این گزارش 6 هزار صفحه ای روز سه شنبه منتشر شود.

جاش ارنست، مسوول ارتباط با رسانه های کاخ سفید گفت: «دولت گام های محتاطانه برداشته است تا اطمینان یابد که تدابیر کامل پیشگیرانه برای امکانات ایالات متحده در سراسر جهان صورت گرفته است ولی گفته شده و این آخرین بخش کلیدی است که دولت به شدت از انتشار خلاصه غیرمحرمانه این گزارش حمایت می کند.»

اگرچه چهره هایی دمکرات مانند دایان فاینستاین، رئیس کمیته اطلاعات سنا پیگیر انتشار این گزارش هستند ولی در سوی دیگر ضمن مخالفت سناتورهای جمهوری خواه، شماری از مقامات سابق سی آی ای و مسوولان دولت جورج بوش آن را گمراه کننده خوانده اند. همچنین مایکل هایدن، رئیس پیشین آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا روز یکشنبه اتهام دروغگویی این نهاد را درباره استفاده از تکنیک های بازجویی مورد انتقاد تکذیب کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد

مدیر اف بی آی: هکرهای چینی منتظر فرصت هستند تا به آمریکا حمله‌ای ویرانگر بکنند

اعضای کنگره آمریکا به طور فراجناحی به دنبال واکنش سریع به حملات ایران به اسرائیل هستند