توقف توزیع «کارت امداد» با نشان ستاره طلایی در میان افراد بی خانمان در مارسی

توقف توزیع «کارت امداد» با نشان ستاره طلایی در میان افراد بی خانمان در مارسی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهرداری مارسی در همکاری با مرکز فورت های پزشکی در ابتکاری به منظور حمایت از افراد بی خانمان اقدام به صدور کارت ویژه ای موسوم به «کارت امداد» کرد که

آگهی

شهرداری مارسی در همکاری با مرکز فورت های پزشکی در ابتکاری به منظور حمایت از افراد بی خانمان اقدام به صدور کارت ویژه ای موسوم به «کارت امداد» کرد که به آنها امکان دسترسی به خدمات پزشکی را می دهد.

کارتی با نشان مثلت طلایی که اندکی پس از توزیع در میان افراد بی خانمان، انتقاداتی را در بین گروه های مدافع حقوق بشری برانگیخت و در نتیجه توزیع آن متوقف شد.

منتقدان می گویند این کارت یادآور ستاره های طلایی است که در آلمان نازی برای نشان دار کردن یهودیان به کار گرفته می شد و به این ترتیب افراد بی خانمان را بیشتر به حاشیه می راند.

نزدیک به یکصد تن از افراد بی خانمان و فعالان حقوق بشری در اعتراض به صدور این کارتها روز چهارشنبه در برابر شهرداری دومین شهر بزرگ فرانسه تجمع کردند.

یکی از افراد بی خانمان گفت: «نمی خواهم انگشت نما شوم. همین حالا هم ما را با انگشت نشان می دهند، چه برسد به اینکه این کارتها را داشته باشیم.»

هدف مرکز فورت های پزشکی از صدور چنین کارتی، دسترسی فوری به اطلاعات پزشکی افراد بی خانمان در مواقعی است که آنها به خدمات پزشکی نیاز دارند.

اگزویه مری، سخنگوی شهرداری مارسی گفت: «من واقعا شوکه شدم. برای اینکه هدف و نیت ما در اصل فراهم کردن شیوه ای برای شناسایی افرادی است که در کوچه و خیابان اغلب مدارکشان دزدیده یا گم می شود. البته آنها در گرفتن یا نگرفتن این کارت آزادند. علاوه براین بیشتر آنها از داشتن آن راضی هستند.»

از ۱۵۰۰ کارت صادر شده در مارسی یکصد تایشان توزیع شده است. گفته می شود با انجام تغییراتی در طراحی این کارت، توزیع آن احتمالا از ژانویه سال آینده از سر گرفته خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟

پلیس فرانسه رهبر یک «فرقه چند ملیتی یوگا» را به اتهام سواستفاده جنسی از شاگردان زن بازداشت کرد