Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نماینده آمریکا در ناتو: جنگنده های روس هواپیماهای غیرنظامی را در آسمان بالتیک تهدید می کنند

نماینده آمریکا در ناتو: جنگنده های روس هواپیماهای غیرنظامی را در آسمان بالتیک تهدید می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جنگنده بمب افکن های جدید سوخو-۳۴ روسیه در مرزهای شرقی اوکراین مستقر شده اند و در حریم هوایی ناتو، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، در آسمان بالتیک پروازهای تحریک آمیز می کنند.

نماینده آمریکا در ناتو می گوید جنگنده های روس با پروازهای ناشناس و خاموش کردن دستگاههای ارتباطاتی خود هواپیماهای مسافربری و غیرنظامی را در معرض خطر قرار می دهند.

روسیه هم روز دوشنبه مانور نظامی اخیر ناتو در منطقه بالتیک و شمال اروپا را باعث بی ثباتی خواند و از مانور نظامی تلافی جویانۀ قریب الوقوع خود خبر داد.

ناتو، روسیه ای که شبه جزیره کریمه اوکراین را به خاک خود ضمیمه کرده است به تنش زایی و حمایت از جدایی طلبان اوکراین متهم می کند.

جنس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو ورود کاروان جدیدی مشکل از ۱۰۰ کامیون روسیه به اوکراین را نقض آن بخشی از توافقنامه مینسک می خواند که هدفش «احترام و نظارت بر مرزهای بین المللی میان اوکراین و روسیه» است.

روسیه این کاروان را حامل کمکهای بشردوستانه به مردم دونتسک اوکراین می خواند و اتهام کی یف و غرب مبنی بر گسیل نیروهای ویژه و یا ارسال سلاح و تجهیز جدایی طلبان هوادار خود در شرق اوکراین را رد می کند.

با خروج ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری هوادار مسکو از کی یف و آغاز جنبش جدایی طلبان در شرق اوکراین، روسیه به گفته ناتو ۴۰ هزار نیرو در مرز این کشور پیاده کرد.اکنون اگرچه شمار این نیروها به یک هزار نفر کاهش یافته است اما باعث تنش زدایی نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خانواده‌های سربازان اسیر در کی‌یف؛ «اسارت می‌کُشد؛ اسرای جنگی را آزاد کنید»

جدال میراژها با سوخوها؛ آیا جنگنده‌های فرانسه به سلطه هوایی روسیه در آسمان اوکراین پایان می‌دهند؟

تصمیم اوکراین برای نگهداری از جنگنده‌های اف-۱۶ در خارج از کشور برای در امان ماندن از حملات روسیه