ناخدای کشتی کوستاکونکوردیا در دادگاه

ناخدای کشتی کوستاکونکوردیا در دادگاه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناخدای کشتی مسافربری کوستاکونکوردیا روز سه شنبه برای رسیدگی به اتهاماتش در دادگاهی در ایتالیا حاضر شد. اتهام فرانچسکو اسکتینو ترک پست و در نتیجه قتل

آگهی

ناخدای کشتی مسافربری کوستاکونکوردیا روز سه شنبه برای رسیدگی به اتهاماتش در دادگاهی در ایتالیا حاضر شد.

اتهام فرانچسکو اسکتینو ترک پست و در نتیجه قتل غیرعمد است، در حادثه ای که سه سال پیش برای کشتی غول پیکر کوستاکونکوردیا پیش آمد و در پی آن ۳۲ تن از سرنشینان کشتی جان باختند.

وکلای این ناخدا ادعا می کنند او به تنهایی مسئول آنچه برای مسافران پیش آمده نیست.

دومنیکو پیپ، وکیل ناخدای این کشتی گفت: “این دادگاه نه برای محاکمه یک قاتل بلکه برای محاکمه مردی است که همیشه به درستی رفتار کرده کسی که در تمام زندگی اش سخت کار کرده تا پله های ترقی را طی کند. و تنها یک حادثه در دریا که می تواند برای هرکسی پیش آید، او را به اینجا کشانده است.”

فرانچسکو اسکتینو که در صورت اثبات اتهامات متحمل ۲۰ سال زندان خواهد شد در دفاعیاتش گفته که در ماموریت خود کوتاهی نکرده است.

فابیو تارگا، وکیل خانواده های قربانیان گفت: “امروز منتظریم تا روشن شود شرکت کوستاکروچره تا چه اندازه در این حادثه مسئول است.”

کشتی مسافربری کوستاکونکوردیا با ۴ هزار و ۲۲۹ نفر در ژانویه سال ۲۰۱۲ در برخورد با صخره ای در نزدیکی جزیره جیلیو در ایتالیا واژگون شد.

پس از دو سال و نیم، در ژوئیه سال جاری این کشتی ۱۱۵ هزار تنی طی عملیاتی پرهزینه (بیش از یک و نیم میلیارد یورو) سرانجام روی آب شناور شد و با ترک این جزیره به بندر جنوا در شمال ایتالیا رسید و عملیات اوراق قطعات آن آغاز شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میلان برای کاهش تصادف دوچرخه‌سواران، کامیون‌ها را مجبور به نصب حسگرهای نقطه کور می‌کند

ایتالیا اولین مرکز استقرار مهاجران وارد شده از کشورهای «امن» را افتتاح کرد

تصاویری از پاک‌سازی تندیس داوود در فلورانس؛ گرد و خاک مجسمه معروف میکل‌آنژ گرفته شد