تشدید حملات هوایی به شهر کوبانی

تشدید حملات هوایی به شهر کوبانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نبرد کوبانی در بیست و چهار ساعت اخیر شدت گرفته است. جنگنده های آمریکایی، صبح روز یکشنبه، مواضع داعش را در اطراف این شهر کردنشین شمال سوریه بمباران کردند و جان دست کم ۵۰ شبه نظامی داعش را گرفتند.

آگهی

روز شنبه تصاویری منتشر شد که به گفته دیده بان حقوق بشر سوری مستقر در لندن، از حضور تک تیراندازان داعش در خاک ترکیه حکایت دارد. این تصاویر در حالی منتشر می شود که نیروهای داعش روز شنبه چهار حمله انتحاری در شهر کوبانی انجام دادند و جان دست کم ۳۰ تن را گرفتند.

یگان های مدافع خلق مدعی هستند که مهاجمان از خاک ترکیه وارد شهر مرزی کوبانی شده بودند. مقامات ترکیه اما این موضوع را تکذیب کردند.

ایزکتین کوچوک، فرماندار منطقه شانلی اروفه، می گوید: «این اتهامات که می گویند نیروهای داعش یا خودروهای آنها از خاک ترکیه گذشته اند اصلا صحت ندارد. نیروهای نظامی ما به طور شبانه روزی از مرزها حفاظت می کنند. غیرممکن است که کسی از مرز عبور کند.»

صبح روز یکشنبه، صدها کرد در اعتراض به موضع دولت ترکیه در شهر دیاربکر گرده آمدند. نماینده حزب دموکراتیک خلق ها، مهمترین حزب کرد حاضر در پارلمان ترکیه نیز خواستار تحقیقات رسمی دولت ترکیه در مورد این حملات انتحاری شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرار سرباز پیشین بریتانیا و متهم به جاسوسی برای ایران از زندانی در لندن

مقامات امنیتی تاجیکستان از کشته شدن ستیزه‌جویان افغان در آستانه روز ملی خبر دادند

دولت آمریکا: یک شبکه‌ قاچاق انسان از ازبکستان شناسایی و متلاشی شد