تشدید حملات هوایی به شهر کوبانی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تشدید حملات هوایی به شهر کوبانی

نبرد کوبانی در بیست و چهار ساعت اخیر شدت گرفته است. جنگنده های آمریکایی، صبح روز یکشنبه، مواضع داعش را در اطراف این شهر کردنشین شمال سوریه بمباران کردند و جان دست کم ۵۰ شبه نظامی داعش را گرفتند.

روز شنبه تصاویری منتشر شد که به گفته دیده بان حقوق بشر سوری مستقر در لندن، از حضور تک تیراندازان داعش در خاک ترکیه حکایت دارد. این تصاویر در حالی منتشر می شود که نیروهای داعش روز شنبه چهار حمله انتحاری در شهر کوبانی انجام دادند و جان دست کم ۳۰ تن را گرفتند.

یگان های مدافع خلق مدعی هستند که مهاجمان از خاک ترکیه وارد شهر مرزی کوبانی شده بودند. مقامات ترکیه اما این موضوع را تکذیب کردند.

ایزکتین کوچوک، فرماندار منطقه شانلی اروفه، می گوید: «این اتهامات که می گویند نیروهای داعش یا خودروهای آنها از خاک ترکیه گذشته اند اصلا صحت ندارد. نیروهای نظامی ما به طور شبانه روزی از مرزها حفاظت می کنند. غیرممکن است که کسی از مرز عبور کند.»

صبح روز یکشنبه، صدها کرد در اعتراض به موضع دولت ترکیه در شهر دیاربکر گرده آمدند. نماینده حزب دموکراتیک خلق ها، مهمترین حزب کرد حاضر در پارلمان ترکیه نیز خواستار تحقیقات رسمی دولت ترکیه در مورد این حملات انتحاری شده است.