ماتئو سالوینی: این اروپا در حال مرگ است

ماتئو سالوینی: این اروپا در حال مرگ است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پانزدهمین کنگره حزب جبهه ملی فرانسه در لیون، یکی از ممهمانان ماتئو سالوینی، رهبر جوان «لیگ شمال ایتالیا» بود.

آقای سالوینی توانسته نفس تازه ای به این حزب دهد که به عقیده بسیاری چندی پیش جایگاه خود را در صحنه سیاسی ایتالیا از دست داده بود.

خبرنگار یورونیوز با ماتئو سالوینی مصاحبه ای داشته و از او پرسیده است: «شعار شما همانطور که روی تی شرتتان نوشته شده «نه به یورو» است. چگونه می توانید سیاست حزبتان را با جبهه ملی وفق دهید؟»

ماتئو سالوینی:
«ما سیاستمان را فرصت طلبانه تغییر نمی دهیم. ما هنوز مستقل و فدرالیست هستیم. ما می خواهیم مردم مستقل باشند؛ مانند اسکاتلند، کاتالونیا، کریمه و یا ونتو در شمال ایتالیا. ما با مارین لوپن برخی دیدگاههای مشترک داریم؛ از جمله در مورد مهاجرت، مالیات و مخالفت ما با یورو و همچنین سیاست های مربوط به کشاورزی یا خانواده. ما هنوز فدرالیست هستیم اما مارین لوپن دیدگاههای سیاسی دیگری دارد. ما خواستار ایجاد یک کارتل در سطح اروپا هستیم به دلیل اینکه ایتالیا به تنهایی نمی تواند با آسیاب های بادی بجنگد. پس باید به رای دهنگان پیشنهاد کنیم: «اگر ما برنده انتخابات شویم به بروکسل می رویم و به آنها می گویم که از شما بسیار سپاسگزاریم و خداحافظ». ما می توانیم یک یوروی متفاوت داشته باشیم؛ یک یوروی منطقه ای (برای کشورهای با اقتصاد مشابه). ما می توانیم به پول ملی برگردیم. به نظر من یورو دوام نخواهد آورد.»

آقای سالوینی در ادامه گفت: «این اروپا در حال مرگ است؛ مرگی آرام و فاجعه بار. ما می خواهیم تعداد مردمی که امروز به لیون آمده بودند خیلی بیشتر شود و ملیت های دیگر، فرهنگ های دیگر به ما بپیوندند؛ همه آنهایی که در مورد مسائلی مانند کنترل مهاجرت، با ما موافق اند. شهروندان مهم هستند، نه بانک ها، نه شرکت های مالی، نه بانک مرکزی اروپا، بلکه شهروندان.

آلبرتو دِ فیلیپس، خبرنگار یورونیو گزارش داد: «اینجا مردم، خواستار یک اروپای مردمی هستند؛ اروپایی با هویت ملی و کاملا اصلاح شده. شاید دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا اینجا به دلایل مختلف، متحدانی پیدا کرده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خطر ۱۵ سال زندان برای وزیر ایتالیایی به اتهام راه ندادن پناهجویان

شرکت وزیر کشور ایتالیا در یک مهمانی در شب ریزش مرگبار پل در جنوا جنجالی شد

استعفای مدیر فرانسوی به دلیل تهدید به مرگ پس از تذکر حجاب؛ دولت از دانش‌آموز محجبه شکایت می‌کند