واکنش باشگاه رئال مادرید به اظهارات میشل پلاتینی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
واکنش باشگاه رئال مادرید به اظهارات میشل پلاتینی

اسامی سه نامزد کسب توپ طلای سال 2014 که به بهترین بازیکن جهان در این سال اعطا می شود، روز دوشنبه اعلام خواهد شد. این در حالی است که به باور بسیاری از کارشناسان، کریستیانو رونالدو یکی از این سه نامزد خواهد بود اما در آستانه اعلام نام این سه نامزد، بحث دیگری در دنیای فوتبال شکل گرفته است و آن واکنش به صحبت های اخیر میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپاست.

آقای پلاتینی چند روز پیش در اظهاراتی اعلام کرده بود که نه لیونل مسی و نه کریستیانو رونالدو نباید برنده توپ طلا شوند و حال در اظهاراتی جدید اعلام کرده است که توپ طلای سال 2014 باید به یک بازیکن آلمانی اهدا شود چرا که تیم ملی این کشور قهرمان جام جهانی شده است.

در پی این اظهارات، باشگاه رئال مادرید طی بیانیه ای از اظهارات آقای پلاتینی ابراز شگفتی کرده و از وی خواسته است که به عنوان رئیس یوفا بی طرفی کامل را رعایت کرده و در این مورد ابراز نظر نکند.

به نظر می رسد که بیانیه باشگاه رئال مادرید به نوعی در حمایت از کریستیانو رونالدو، مهاجم این باشگاه صادر شده است که فصل بسیار خوبی را با این تیم پشت سر گذاشته است.

دیگر بازیکنی که از بخت بسیار زیادی برای کسب عنوان بهترین بازیکن جهان برخوردار است، لیونل مسی، مهاجم تیم ملی آرژانتین و باشگاه بارسلونا است که رکورد گلزنی در رقابت های لالیگا را شکسته است.