Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قهرمانی هنریک کریستوفرسن و تینا مازه در رقابت های مارپیچ کوچک لِوی

قهرمانی هنریک کریستوفرسن و تینا مازه در رقابت های مارپیچ کوچک لِوی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نخستین شماره از مجله هفتگی ورزش های زمستانی را با رقابت های مارپیچ مردان در شهر لِوی در شمال فنلاند آغاز می کنیم. با توجه به سه مدال آور این رقابت، باید گفت که شاهد اتفاق خارق العاده ای نبودیم.

نخستین قهرمانی فصلِ هنریک کریستوفرسن

هنریک کریستوفرسن، مدال طلای مارپیچ کوچک رقابت های جهانی لوی در فنلاند را به گردن آویخت.

این اسکی باز نروژی، در مجموع دو دور، با ثبت رکورد یک دقیقه و ۵۰ ثانیه و ۳۹ صدم ثانیه، بالاتر از حریفان، روی سکوی نخست ایستاد. این دومین مقام قهرمانی کریستوفرسن بیست ساله در رقابت های جهانی است.

مارسل هیرشر از اتریش با ۱۲ صدم ثانیه اختلاف نسبت به کریستوفرسن دوم شد. هیرشر در نخستین رقابت فصل در سولدن اتریش قهرمان شده بود.

فلیکس نورویتر آلمانی با ۲۰ صدم ثانیه اختلاف نسبت به کریستوفرسن، سوم شد. در رده بندی عمومی و در حالی که تنها دو رقابت از فصل را پشت سر گذاشته ایم، هیرشر صدرنشین است، فریتز دوپفر آلمانی در مکان دوم قرار دارد و هنریک کریستوفرسن، سوم است.

تینا مازه همچنان از اسکی لذت می برد

زمستان گذشته، تینا مازه گفته بود که اسکی کردن دیگر لذتی برای او ندارد. به نظر می رسد که او کماکان از اسکی لذت می برد. تینا مازه، در رقابت های فنلاند بیست و چهارمین قهرمانی خود را در رقابت های جهانی کسب کرد.

در مسابقات مارپیچ کوچک لوی، در گروه بانوان، تینا مازه از کشور اسلونی توانست زودتر از رقبا به پایان مسیر مسابقه رسیده و ۱۰۰ امتیاز نفر نخست را به نام خود ثبت کند. او در مجموع دو مرحله مسابقه زمان ۱ دقیقه و ۵۵ ثانیه را به دست آورد.

میکائلا شیفرین بخت اصلی تصاحب گوی بلورین فصل

میکائلا شیفرین، قهرمان نخستین مارپیچ بزرگ فصل در سولدن شد، اما در رقابت های لِوی به مکانی بهتر از یازدهمی دست نیافت. این دختر ۱۹ ساله آمریکایی، با این همه یکی از بخت های کسب جام بلورین قهرمانی فصل است. به نظر فرانک پیکارد، قهرمان سابق اسکی المپیک در رشته سوپر جی، شیفرین تمام شرایط لازم را برای درخشش دارد.

فرانک پیکارد درباره این اعجوبه اسکی آلپاین می گوید: «میکائلا شیفرین، خیلی خیلی سریع به اوج رسید. او فوق العاده جوان است و به ویژه، در ماده مارپیچ که تسلط بر آن ساده نیست، آمادگی و پختگی بالایی از خود به نمایش گذاشته است. این واقعیت که او توانایی کسب مدال های المپیک، قهرمانی جهان و یک فصلِ جام جهانی را دارد، نشانگر این است که او می تواند در مواد دیگر هم وارد میدان شود. او امسال این کار را در مارپیچ بزرگ انجام داد و من می ترسم که توانایی تکرار آن را در رشته های دیگر و به ویژه در اسکی سرعت داشته باشد. در صورتی که از سرعت زیاد نترسد، سوپر جی برای او دردسر زیادی نخواهد داشت. اگر از پس این مرحله بربیاید، موفق به قهرمانی در تمام ماده های اسکی آلپاین خواهد شد.»

لاسه شوس؛ داستان یک اسطوره

چهاردهم فوریه ۱۹۹۹، رقابت های جهانی وایل در کلرادوی آمریکا. لاسه شوس آماده ورود به باشگاه اسطوره های اسکی آلپاین است. این اسکی باز نروژی، قبلا قهرمانی جهان در سوپر جی و مارپیچ بزرگ را کسب کرده و در اسکی سرعت و ترکیبی هم دوم شده بود. به علاوه او ، بهترین رکورد جهان را در مارپیچ کوچک ثبت کرده بود؛ رشته ای که تخصص او نبود. با آگاهی به شرایط، لاسه شوس وارد میدان شد و بدون خطر کردن، با ۱۱ صدم ثانیه اختلاف نسبت به کاله پالاندر، دوم شد. با کسب ۵ مدال در یک رشته رقابت، لاسه شوس، تنها اسکی باز تاریخ است که موفق به قهرمانی در گراند اسلم شده است. آغاز مسابقات جام جهانی در آمریکای شمالی

مرحله بعدی جام جهانی، دو هفته دیگر و با مجموعه رقابت های آمریکای شمالی آغاز می شود. خانم ها در آسپن در ایالات متحده خواهند بود و آقایان در لیک لوئیز در کانادا رقابت خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت‌های فوتبال یورو ۲۰۲۴ آلمان؛ برنامه یوفا برای جبران خسارات مالی دوران همه‌گیری کرونا چیست؟

قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا: چلسی-رئال بازی مرگ را برگزار می‌کنند

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت