سند ازدواج ناپلئون و ژوزفین در حراج اوزنات به فروش رفت

سند ازدواج ناپلئون و ژوزفین در حراج اوزنات به فروش رفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سند ازدواج ناپلئون بناپارت و ژوزفین دو بوهارنه، در حراج اوزنات در پاریس، به قیمت ۴۳۷ هزار و پانصد یورو به فروش رفت. پیش از آغاز این حراج، تخمین زده می شد که این سند، بین هشتاد تا یکصد هزار یورو بفروش برود.

این سند، در تاریخ هشتم مارس ۱۷۹۶ و یکروز پیش از ازدواج این دو که داستان عاشقانۀ آنها بسیار مشهور است، به امضا رسیده و در تاریخ هجدهم همان ماه، رسما ثبت شده است.

سند ازدواج ژوزفین و ناپلئون بناپارت توسط موزۀ “اسناد و نسخه های خطی” که در پاریس قرار دارد، خریداری شده است. ازدواج این دو در سال ۱۸۰۹ به دلیل نداشتن فرزند، به طلاق منجر شد.

در گواهی ازدواج این دو، مسائل مالی بسیار دقیق مشخص شده و از جمله می توان به بندهایی نظیر اینکه این زوج “به هیچ وجه مسئول بدهی ها و وام های مسکن یکدیگر نیستند” و یا “هیچگونه اموال مشترکی” بین آنها وجود ندارد، اشاره کرد.

این دو بند موجود در گواهی ازدواج، بر عدم مسوولیت ژوزفین و ناپلئون در برابر مشکلات مالی هر یک بعد از جدایی تاکید می کنند.

حکم دستگیری ناپلئون بناپارت در تاریخ نهم اوت ۱۷۹۴ به اتهام خیانت و همچنین نامۀ آزادی وی یازده روز بعد از بازداشت، از دیگر نسخه های خطی متعلق به آن زمان است که توسط این موزه خریداری شده اند.

این دو سند که بخشی از تاریخ انقلاب کبیر فرانسه و همچنین حکومت ناپلئون بناپارت مشهور به ناپلئون اول است، به قیمت ۱۱۸ هزار یورو توسط این موزه خریداری شد.

ناپلئون بناپارت که بیشتر با عنوان ناپلئون اول شناخته می شود، بعد از لشگرکشی های متعدد به جای جای دنیا از جمله مصر، در سال ۱۸۰۴ توسط سنای فرانسه به عنوان نخستین امپراطور این کشور بعد از انقلاب کبیر این کشور برگزیده شد. یکی از اقدامات ناپلئون بناپارت، برقراری مجدد سیستم برده داری در فرانسه بود که بعد از انقلاب فرانسه لغو شده بود.

ناپلئون اول در پنجم ماه مه ۱۸۲۱ درجزیرۀ سنت هلن که در اختیار انگلیسی ها بود، درگذشت. شایعات زیادی در مورد علت مرگ وی وجود دارد. بنا بر ادعای فرانسوی ها، ناپلئون بناپارت اول توسط انگلیسی ها با سم آرسنیک مسموم شده و به قتل رسیده است. روایت های دیگری نیز در مورد اینکه وی بر اثر سرطان معده یا بیماری کلیوی درگذشته، وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان فرانسوی در آستانه کسب یک حق بنیادین؛ سنا لایحه‌ گنجاندن حق سقط جنین در قانون اساسی را تصویب کرد

جنبش «من هم» برای پسران؛ گرفتن یک نقش سینمایی در ازای لطف جنسی، بازیگرمرد فرانسوی چه می‌گوید؟

رایانه و کارت‌های حافظه حاوی طرح‌های ایمن‌سازی بازی‌های المپیک پاریس به سرقت رفت