گواهی پری دریایی، فیلمسازی و آشپزی، در اردوهای تابستانی دانش آموزان

گواهی پری دریایی، فیلمسازی و آشپزی، در اردوهای تابستانی دانش آموزان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مدارس در تابستان چه مدت باید تعطیل باشند؟ آیا تعطیلات طولانی فایده دارد؟ آیا می توان از این تعطیلات هم برای آموزش چیزهای تازه استفاده کرد؟ در این برنامه جهان دانش نگاهی می اندازیم به چند ایده برای آموزش در اردوهای تابستانی در فیلیپین، رومانی و سنگاپور.

پری های دریایی حرفه ای در فیلیپیندر ساحل معروف بوراکی در فیلیپین آموزان به مدت سی دقیقه زیر آب به زیباترین حوری های دریایی تبدیل می شوند.

نورمت پرگلو، معلم شنا و غواص حرفه ای، در فیلیپین مدرسه شنایی تأسیس کرده و به دانش آموزان می آموزد چگونه مانند پری دریایی زیر آب شنا کنند. وی پس از بیست سال آموزش شنا تصمیم به این کار گرفته است.

نورمت به دانش آموزان می آموزد چگونه زیر آب «توانایی های فوق العاده» کسب کنند. اینکه خود او غواص حرفه ای بوده، باعث می شود ترس کودکان بریزد.

خلق پری دریایی کار ساده ای نیست. پری دریایی باید باله های مناسب داشته باشد و به نظر می رسد مربیان این مدرسه دقیقا می دانند که برای درست کردن دم پری دریایی چه باید کرد.

علاوه بر شنا کردن با دم پری دریایی و ورود به دنیایی این موجودات خیالی، وظایفی هم درمورد حفظ محیط زیست به این «سفیرهای دریا» محول شده است.

در پایان تمام دانش آموزانی که به اردو می آیند و در برنامه شرکت می کنند گواهی «پری دریایی» دریافت می کنند.

تقویت خلاقیت فیلمسازان کوچک

«ادوکاتیف»( Educatiff) اردویی برای آموزش سینما به نوجوان ها در چارچوب جشنواره بین المللی فیلم ترانسیلوانیا در شهر کلوش است که کارگاه های فیلمسازی برای نوجوانان برگزار می کند.

کارگاه با تاریخچه سینما و مفاهیم فنی اساسی شروع می شود. آموزش فیلمسازی باعث می شود حس یادگیری و نگاه نقادانه در کودک بیدار شود و او را ترغیب می کند در باره فیلم و احساساتی که فیلم در بیننده برمی انگیزد، بحث کند.

در این کارگاه آموزش فیلم دانش آموزان، خواهند توانست با استفاده از فیلم وسینما، خلاقیت خود را تقویت کنند. آموزش قصه گویی کلاسیک به کودکان یاد می دهد که چگونه داستان بسازند.

امروز این کارگاه در اختیار دو کارگردان جوان رومانیایی است. کودکان باید براساس اصول قصه گویی داستانی و با استفاده از تکنیک استاپ موشن فیلم متحرک کوتاهی بسازند.

هدف از برگزاری این کارگاه این است که کودکان با فرهنگ رسانه ای آشنا شوند. از نظر سازمان دهندگان جشنواره بین المللی فیلم ترانسیلوانیا برای آگاهی رسانه ای لازم است با تصاویر روی پرده به اندازه متن روی کاغذ آشنا بود و بتوان با دوربین به راحتی قلم یا صفحه کلید کار کرد.

آموختن درسهای خوشمزه آشپزی در سنگاپور

در اردوی تابستانی در سنگاپور ۴۰ دانش آموز بین ۶ تا ۱۰ سال شرکت می کنند. این اردوی تابستانی را «اردوی آسیا» سازمان داده است که سازمان دهنده برنامه های تابستانی برای مدارس بین المللی استمفورد امریکا و استرالیاست. اما تمام دانش آموزان در سنگاپوری می توانند در آن ثبت نام کنند.

برای سرگرم کردن دانش آموزان در اردوی آسیا برنامه های متنوعی ارائه می شود، اما محبوبتر از همه برنامه ها، آموزش آشپزی است. در این برنامه یک هفته ای، کودکان در آشپزخانه رها می شوند و هر کار که دلشان می خواهد انجام می دهند.

این برنامه، آموزش عملی بسیار خوبی برای این دانش آموزان است. آنها ترغیب می شوند با تمام جنبه های آشپزی آشنا شوند.

این کلاسهای آشپزی زیر نظر امانوئل استروبانت، آشپز مشهور برگزار می شود. وی می گوید در جامعه ی امروز که غذا های حاضر و آماده زیاد است، از نظر کودکان غذا پختن خیلی کار بی اهمیتی است. او می خواهد آنها با تمام جنبه های آشپزی سالم آشنا شوند.

آگهی

امانوئل همچنین امیدوار است این برنامه باعث شود حس الفت در خانواده ها پا بگیرد. او که خودش دو فرزند دارد می خواهد که همه خانواده در آماده کردن غذاهای خوب شرکت داشته باشند و سر میز غذا با هم در باره غذا گفت وگو کنند.

آخر هفته تمام این آَشپزهای حرفه ای کوچک فرصت خواهند داشت، همه هنرهای آشپزی را که یاد گرفته اند برای پدرومادرشان به نمایش بگذارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راستگرایان رومانی برای انتخابات پارلمان اروپا جبهه متحد تشکیل دادند

خزر دریاست یا دریاچه؟

ساخت قدرتمند‌ترین لیزر جهان در رومانی؛ فناوری انقلابی رکورد می‌شکند؟