مجله فوتبال؛ صعود هلند و کاستاریکا به یک چهارم نهایی جام جهانی

مجله فوتبال؛ صعود هلند و کاستاریکا به یک چهارم نهایی جام جهانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در حالی که هلند به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت، یک تیم دیگر اروپایی باید به خانه باز گردد. هلند به لطف پیروزی باورنکردنی در برابر مکزیک به کار خود در برزیل ادامه می دهد در حالی که یونان با شکست از کاستاریکا، بار و بنه خود را جمع خواهد کرد.

در ادامه مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی برزیل، هلند با شکست دو بر یک مکزیک به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. در این دیدار، بازیکنان مکزیک در نیمه اول بازی بهتری را به نمایش گذاشتند اما این نیمه گلی در بر نداشت.

در نیمه دوم، مکزیک در دقیقه ۴۸ توسط جیووانی دوس سانتوس به گل رسید. در شرایطی که مسابقه رو به پایان بود وسلی اشنایدر در دقیقه ۸۸ بازی را به تساوی کشید تا هلند از شکست بگریزد. در وقت های تلف شده نیمه دوم هلند صاحب یک پنالتی شد که یان کلاوس هونتلار با به ثمر رساندن این پنالتی رویای مکزیک برای رسیدن به مرحله یک چهارم را بر باد داد.

در دیگر دیدار این روز هم، کاستاریکا یونان را از پیش رو برداشت.
این پیروزی برای کاستاریکا در حالی رقم خورد که دو تیم در پایان وقت قانونی به تساوی یک- یک رسیدند و این تساوی در شرایطی به دست امد که تا دقیقه نود، یونان یک بر صفر از کاستاریکا عقب بود اما در این زمان سوکراتیس پاپاستاتوپولوس بازی را برای یونان به تساوی کشید تا کار در وقت اضافه دنبال شود.

جدال دو تیم در دو وقت اضافه نیز گلی در برنداشت تا برنده این بازی در ضربات پنالتی تعیین شود. در این ضربات، تئوفانیس گِکاس یک ضربه را برای یونان از دست داد تا کاستاریکا پنج بر سه برنده پنالتی ها شود.

نگاهی به مسابقات روز دوشنبه

فرانسه که از وضعیت خود در جام جهانی قبلی فاصله گرفته، آماده مصاف با نیجریه است و قصد دارد تا جایی در جمع هشت تیم برتر برای خود پیدا کند. الجزایر هم برای اولین بار به مرحله یک هشتم نهایی راه یافته است، با آلمان روبرو خواهد شد.

فرانسه در شرایطی پای به میدان مسابقه می گذارد که به گفته اوگو لیوریس، دروازه بان و کاپیتان این تیم، آبی پوشان روابط بهتری با هوادارانشان نسبت به گذشته دارند و این حاصل عملکرد خوب این تیم در سه بازی اول جام جهانی است.

شاگردان دیدیه دشام در مرحله گروهی ابتدا هندوراس را مغلوب کردند و سپس سوئیس را در مسابقه ای پرگل از پیش رو برداشتند و در بازی آخر هم در برابر اکوادور تساوی کردند تا صدرنشین گروه شوند.

از سوی دیگر نیجریه هم تیم دست و پا بسته ای نیست و بسیاری معتقدند که این تیم قوی ترین حریفی است که فرانسه در این جام جهانی با آن برخورد کرده است. شاگردان استیفن کشی که به عقابها مشهورند در مسابقه آخر خود، بازی قابل قبولی در برابر آرژانتین به نمایش گذاشتند و توانستند دوبار دروازه یاران لیونل مسی را باز کنند هرچند که در نهایت سه بر دو بازی را به آرژانتین واگذار کردند.

در دیگر دیدار روز دوشنبه هم آلمان در برابر الجزایر صف آرایی خواهد کرد. در آستانه این بازی که در پورت الگره برگزار می شود، فیلیپ لام، کاپیتان آلمان ابراز امیدواری کرده که تکلیف برنده این مسابقه در پایان نود دقیقه مشخص گردد. در همین حال یواخیم لوو، سرمربی این تیم هم اعلام داشته که باستین شواین اشتایگر و سامی خدیرا آماده حضور در این مسابقه هستند.

الجزایری ها نیز از انگیزه ای مضاعف برای این مسابقه برخوردارند چرا که ۳۲ سال پیش در جریان جام جهانی ۱۹۸۲ آلمان را شکست دادند و در آستانه صعود به دور بعد با تبانی دو تیم آلمان و اتریش روبرو شدند که باعث شد رویای الجزایری ها بر باد رفته و به جای آنها آلمان به دور بعد راه یابد. حال جنجگجویان صحرا در پی انتقام از ژرمن ها هستند.

پیش بینی مسابقات دوشنبه

به پیش بینی بخش ورزشی یورونیوز می رسیم. این پیش بینی ها ممکن است درست نباشد. شما هم می توانید پیش بینی های خود از نتایج این مسابقات را بر روی صفحه فیس بوک یورونیوز با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

این بار رایزنی های خبرنگار عرب موثر واقع نشد و بیشتر خبرنگاران ورزشی یورونیوز برد چهار بر صفر آلمان در برابر الجزایر را پیش بینی کردند. این پیش بینی در حالی انجام شد که خبرنگار آلمانی، تیم کشورش را با نتیجه سه بر دو برنده می دانست. برای بازی دیگر هم برد فرانسه در برابر نیجریه پیش بینی شد.

کاربران اینترنت به حرکت غیر ورزشی سوارز واکنش نشان می دهند

واکنش به گاز گرفته شدن کیلینی توسط سوارز همچنان ادامه دارد و در حالی که اوروگوئه در نبود سوارز از جام جهانی حذف شد، تصاویری کنایه آمیز بر روی اینترنت منتشر شده که این این حرکت لوئیس سوارز را تقبیح می کند.

در یکی از این تصاویر دست کنده شده کیلینی در دهان سوارز دیده می شود. در یکی دیگر، عکس یک سگ بجای عکس کودکی سوارز گذاشته شده است. بر روی تصویر یک سیب گاز زده شده که به آرم شرکت اپل اشاره دارد، نوشته شده: “سوارز اینجا بوده است.” در تصویر دیگری هم حفاظی برای سوارز در نظر گرفته شده که مانع گاز گرفتن وی می شود.

آگهی

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));Post by euronews.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شگفتی‌سازی تیم ملی نوجوانان ایران ادامه می‌یابد؟ انگلستان دومین حریف ایران در جام جهانی

واکنش‌ها به اسطوره فوتبال جهان؛ «پله رفته است اما جادویش باقی می‌ماند»

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز نهم؛ برزیل و پرتغال صعود به مرحله یک هشتم را نهایی کردند