تحقیر جنسیتیِ اولین مربی زن در باشگاه کلرمون

تحقیر جنسیتیِ اولین مربی زن در باشگاه کلرمون
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

انصراف هلنا کوستا، اولین مربی زن تیم فوتبال کلرمون از مربی گری این تیم، با واکنش تحقیرآمیز و نگاه جنسیتی مدیر باشگاه رو به رو شد.

کلود میشی، رئیس باشگاه کلرمون روز سه شنبه در واکنش به این استعفا گفت: «او یک زن است… او می تواند کارهای خاصی برای مردان انجام دهد.» وی ادامه داد: «چنانچه به بازیکنان هم گفتم، این اولین بار نیست که یک مرد توسط یک زن کنار گذاشته می شود.»

رئیس باشگاه کلرمون افزود: «آنچه شگفت انگیز است اینکه ما هیچ توضیح منطقی ای [برای این کار] نداشتیم. دلایل مزخرفی وجود داشت. هیچ دلیل جدی در کار نیست و او با رازش اینجا را ترک کرد.»

رسانه های پرتغال دلیل کناره گیری خانم کوستا از این باشگاه را «تدارک باشگاه برای فصل تازه مسابقات، بدون مشورت با مربی» عنوان کرده اند. وی پیش از حضور برای اولین جلسه تمرین با بازیکنان تصمیم به استعفا گرفت.

خانم کوستا پیش از این در تشکیل تیم جوانان در باشگاه پرتغالی بنفیکا مشارکت کرده بود. همچنین وی مربی گری تیم های ملی زنان ایران و قطر را نیز برعهده داشته است. خانم کوستا ماه مه میلادی برای مربی گری تیم مردان توسط باشگاه فرانسوی کلرمون استخدام شده بود. از این رویداد به عنوان فصل تازه ای در تاریخ فوتبال یاد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از بازار ویژه کریسمس در استراسبورگ فرانسه

یکی از کلاه‌های ناپلئون نزدیک به ۲ میلیون یورو در حراج به فروش رفت

خوراندن مواد مخدر به قصد تعرض جنسی؛ همه آنچه باید درباره اتهامات سناتور فرانسوی مظنون دانست