Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نگاهی به خصوصیات شخصیتی لتیسیا، ملکه جدید اسپانیا

نگاهی به خصوصیات شخصیتی لتیسیا، ملکه جدید اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

لتیسیا اورتیس روکاسولانو، ملکه جدید اسپانیا، دختر یک روزنامه نگار و یک پرستار است که توانست مجری تلویزیونی موفقی شود. او انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، حملات یازدهم سپتامبر و جنگ در عراق را گزارش کرده بود.

اما همه اینها وقتی به پایان رسید که او در سال ۲۰۰۳ میلادی نامزد وارث تاج و تخت اسپانیا شد و شغلش را بعنوان مجری تلویزیونی ترک کرد تا نقش جدیدش را بعنوان پرنسس آغاز کند.

او نخستین اسپانیایی غیر اشرافی است که بر تخت پادشاهی اسپانیا می نشیند و همچنین اولین زن مطلقه ای است که تاج ملکه بر سر می گذارد. لتیسیا با یک معلم دبیرستان ازدواج کرده بود که در سال ۱۹۹۹ میلادی ازدواجشان به طلاق انجامید.

در ابتدا والدین فلیپه با ازدواج آنها مخالف بودند اما فلیپه، پادشاه جدید اسپانیا در این ماجرا حاضر به عقب نشینی نشد.

لتیسیا در اولین سال پرنسس بودنش برای جلب علاقه اسپانیایی هایی تلاش کرد که اغلب از او بخاطر رفتار غیرصمیمی و سردش در انظار عمومی، انتقاد می کردند. این تصویر از او بعنوان فردی جاه طلب با مقدار زیادی جراحی پلاستیک، جذبه ای برای عموم مردم نداشت. پرنسس، خوراک دائمی برای شایعات رسانه های اسپانیایی بود که روی لباسها و لاغری او تمرکز می کردند.

او با ۴۱ سال سن و مادر دو فرزند سعی کرده که سبک زندگی مستقلی را علی رغم دشواری های یک ازدواج سلطنتی، حفظ کند. او بطور منظم در کارهایی مانند نمایش فیلم و کنسرت های موسیقی راک شرکت می کند و برخی روزنامه نگاران مزاحم یا اصطلاحا «پاپاراتزی ها» به او لقب « ملکه مد» داده اند.

مقایسه کردنش با ملکه سوفیا اجتناب ناپذیر است، منتقدان می گویند که لتیسیا می خواهد تنها در طول ساعات اداری پرنسس باشد در حالی که ملکه سوفیا ۲۴ ساعته ملکه بوده است.

با گذشت زمان محبوبیت لتیسیا بویژه بعد از حادثه غم انگیزی که برای اریکا خواهر کوچکش اتفاق افتاد، افزایش یافته است. اریکا که از افسردگی رنج می برد در سال ۲۰۰۷ میلادی خودکشی کرد. در آن زمان تصویری از لتیسیا در جامه ای سیاه و در حالی که فرزند دومش را حامله بود و اشک می ریخت، بین مردم رد و بدل می شد.

پس از تولد سوفیا، لتیسیا شخصا بیشتر درگیر کارهایی در زمینه حقوق کودکان، فرهنگ و آموزش شد.

او همواره از طراحان مد اسپانیایی مانند فیلیپه ورلا و لورنزو کپریله حمایت کرده و سبک بی عیب و نقص اش با دوشس کمبریج، فرد غیر اشرافی دیگری که با خانواده سلطنتی ازدواج کرده مقایسه شده است.

در حال حاضر محبوبیت پادشاهی اسپانیا به کمترین میزانش در دو دهه اخیر رسیده و باید منتظر شد و دید آیا لتیسیا ملکه جدید، می تواند در کنار پادشاه فلیپه علایق مردم اسپانیا را دوباره جلب کند.

گفتگو با پیلار اوربانو، نویسنده و روزنامه نگار

سلطنت فلیپه ششم را نمی توان از همسرش لتیسیا اورتیس روکاسولانو جدا کرد. گفتگویی داشته ایم با پیلار اوربانو نویسنده و روزنامه نگار، که سالهای زیادی را صرف مطالعه خانواده سلطنتی اسپانیا کرده است.

*یورونیوز: خانم اوربانو، لتیسیا ده سال همراه با خانواده سلطنتی بوده و اکنون آماده می شود که اولین ملکه ای باشد
که ریشه سلطنتی ندارد، نظر شما چیست؟*

پیلار اوربانو:لتیسیا بعد از ده سال آماده سازی، دیگر استاد شده است. بیش از یک سال دوره نامزدی داشته چرا که ملکه اصرار داشت پیش از ورودش به قصر سلطنتی سارسوالا چنین دوره ای را داشته باشد. ملکه به من گفت، من او را به اینجا نیاورده ام که از هر چیزی سر در بیاورد، اگرچه کمی درباره پروتکل ها و چیزهای دیگر آموخته اما برای این به اینجا آمده که چشم و گوشش را باز کند و ببیند و بشنود که وارد چه خانواده ای شده و چه زندگی انتظارش را می کشد. الان او آماده ست، ده سال زمان زیادی است و خیلی بیشتر از زمانی است که برای یاد گرفتن یک حرفه غیر نظامی و یا سه شغل نظامی لازم است.

یورونیوز: کمتر از یک سال از زمانی که آن مشکل بزرگ برای لتیسیا پیش آمد می گذرد که از اوعکسی منتشر شد که نشان می داد شبانه تنها بیرون رفته است. فکر می کنید که او می تواند مانند پیش از ملکه شدنش از زندگی لذت ببرد؟

پیلار اوربانو: بیرون رفتن شبانه، بیرون رفتن های معمولی است بخاطر اینکه یا او به کنسرت راک یا کنسرت گروههای مدرن می رود و یا با دوستان و همسرش بیرون می رود. او به نوعی مربی شوهرش است که کمی آدم خانه نشینی است. او همانند یک پرنسس در سریال ها نیست که در یک حباب عتیقه زندگی کند. به نظر من او می تواند به زندگی گذشته اش ادامه دهد و به نظر من خوب هم هست. فکر می کنم که آنها باید بین مردم کوچه و خیابان بروند.

یورونیوز: حال و هوای لتیسیا خیلی متفاوت از ملکه سوفیاست. جدای از ریشه های خانوادگی هر کدام، تفاوت لتیسیا و ملکه سوفیا در چه موضوعاتی است؟

آگهی

پیلار اوربانو: عملا در همه چیز. این خوب است که او مثل مترسک نیست. او نباید یک پرنسس عروسکی باشد. او و پادشاه جدید باید کلیشه ها را بشکنند. ازسوی دیگر یک شکاف نسلی در ارتباط با همه چیزها بین آنها وجود دارد، به نوعی شکاف در سبک زندگی شان. با این حال او از در آشتی درخواهد آمد همانطور که تا بحال انجام داده و علاوه بر این او روزنامه نگاری است با چشم های باز، علاقمند به جهان و شکستن کلیشه ها و علاقمند به ارتباط با مرد.

یورونیوز: آیا می توان گفت که او یک مزیت برای شوهرش و همچنین برای نهاد سلطنت است؟

پیلار اوربانو: به نظر من آنچه که نهاد سلطنت در حال حاضر نیاز دارد واکسنی برای بقاست. سلطنت نهادی کهنه، قدیمی و منسوخ شده است، بنابراین نیاز به تزریق خون تازه دارد. سلطنت نیاز به اجتماعی تر شدن دارد. این نهاد نیاز به چیزی بیشتر از یک واکسن دارد و این مسئله را می توان در سراسر اروپا مشاهده کرد. امروزه کارهای مربوط به حکومت در بطن دولت ها و پارلمان انجام می شود و پرنس ها و پرنسس ها حق انتخاب همسرانشان را طبق سلیقه شان دارند و می توانند با عشق ازدواج کنند و همزمان ثبات رابطه شان را بعنوان زوج سلطنتی حفظ کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک شبکه رسانه‌ای منتسب به داعش در اسپانیا متلاشی شد

دادستان‌های اسپانیا از اجرای فرمان عفو رهبر سابق جدایی‌طلبان کاتالونیا سر باز زدند

پارلمان اسپانیا به قانون جنجالی «عفو جدایی‌طلبان کاتالونیا» رأی مثبت داد