انگلستان حریف ایتالیا نشد؛ کاستاریکا شگفتی آفرید

انگلستان حریف ایتالیا نشد؛ کاستاریکا شگفتی آفرید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روز سوم جام جهانی با برگزاری چهار دیدار همراه بود. ایتالیا-انگلستان را باید مهمترین دیدار گروه «دی» دانست که تماشاچیان بسیاری را به خود جلب کرد.

ایتالیا دردقیقه سی و پنجم توسط کلودیو مارکیزیو به گل رسید اما درست دو دقیقه بعد دانیل استاریج گل تساوی را برای انگلستان بثمر رساند تا دو تیم با همین نتیجه راهی رختکن شوند.

ماریو بالوتلی در دقیقه پنجاه موفق شد باردیگر لاجوردی پوشان را جلو بیندازد. این نتیجه تا پایان پابرجا ماند تا سه امتیاز شیرین این بازی به حساب ایتالیا واریز شود.

کاستاریکا شگفتی ساز شد

کاستاریکا را باید یکی دیگر از شگفتی سازان جام جهانی برزیل دانست. این تیم موفق شد اروگوئه، دارنده عنوان چهارم جام جهانی آفریقای جنوبی را با نتیجه سه بر یک از پیش روی بردارد.

کاوانی در نیمه اول و از روی نقطه پنالتی برای اروگوئه گلزنی کرد اما در نیمه دوم کاستاریکایی ها سه بار توسط کمپل، دوراته و اوره نا به گل رسیدند.

کاستاریکا با سه امتیاز با ارزشی که از بازی برابراروگوئه نصیبش شد بلطف تفاضل گل بهتر نسبت به ایتالیا موقتا صدرنشین گروه «دی» شد.

کلمبیا گام اول را محکم برداشت

اما در گروه «سی» کلمبیا بازگشت باشکوهی به جام جهانی داشت. آنها پس از سه دوره غیبت موفق شدند از قهرمان اروپا در سال 2004 سه امتیاز بگیرند. دروازه یونان در این بازی سه بار باز شد، پابلو آرمِرو در نیمه اول و گوتی یِرِز و رودریگوئز در نیمه دوم، مسیر صعود کلمبیایی ها به مرحله بعد را هموار کردند.

در بازی دیگر این گروه ژاپن بمصاف ساحل عاج رفت. این بازی با نتیجه 2 بر یک به نفع ساحل عاج پایان یافت.

نگاهی به دیدارهای مهم یکشنبه

در گروه «ای»، فرانسه جام جهانی را با بازی برابر هندوراس آغاز می کند. این دیدار در پورتوالگره برگزار می شود و روی کاغذ، کفه ترازو به نفع فرانسوی ها سنگینی می کند. اما فراموش نکنیم هیچ تیمی برای تفریح به جام جهانی نیامده و هرغیرممکنی در فوتبال ممکن است.

در گروه «اف»، آرژانتین به همراه ابرستاره خود، لیونل مسی، یکی از بخت های قهرمانی این دوره، در بازی نخست خود بمصاف بوسنی و هرزگوین می رود. ترکیب ستاره هایی همچون لیونل مسی، گونزالو هیگوآاین، سرخیو آگوئرو، آنخل دی ماریا در کنار خاویر ماسکِرانو می تواند بر اندام هر تیمی لرزه بیندازد.

انتظار می رود شاگردان آلخاندرو سابه یا گام اول را محکم بردارند.

از سوی دیگر این اولین تجربه بوسنیایی ها در جام جهانی محسوب می شود. اما آنها تیم دست و پا بسته ای نیستند. وارثان سبک بازی یوگسلاوی سابق، بعنوان تیم اول گروه خود بطورمستقیم جواز حضور در جام جهانی برزیل را بدست آورده اند. اکثر ملی پوشان این تیم در تیم های طراز اول اروپایی توپ می زنند و تجربه بازیهایی در این سطح را دارند.

در بازی دوستانه این دو تیم در ماه نوامبر گذشته، آرژانتین بدون حضور مسی موفق شد بوسنی را با دو گل آگوئرو شکست دهد.

پیش بینی نتیجه دیدارهای یکشنبه

پیش بینی نتیجه مسابقات فوتبال کار آسانی نیست. گاهی اوقات درست از آب درمی آید و گاهی هم غلط. حال پیش بینی تیم ورزش یورونیوز از مسابقات روز یکشنبه را با هم مرور کنیم. شما هم می توانید با مراجعه به صفحه فیسبوک ما نتایج مسابقات را پیش بینی کنید.

آگهی

برای دیدار فرانسه و هندوراس، پیروزی دو بر صفر فرانسوی ها از نظر ما محتمل ترین گزینه است. سوییس هم به اعتقاد اکثر کارشناسان ورزشی ما 2 بر1 از سد اکوادور خواهد گذشت. پیش بینی ما در مورد بازی آرژانتین، بوسنی هم پیروزی 3 بر1 آرژانتینی هاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شگفتی‌سازی تیم ملی نوجوانان ایران ادامه می‌یابد؟ انگلستان دومین حریف ایران در جام جهانی

واکنش‌ها به اسطوره فوتبال جهان؛ «پله رفته است اما جادویش باقی می‌ماند»

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز نهم؛ برزیل و پرتغال صعود به مرحله یک هشتم را نهایی کردند