Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مجله فوتبال؛ اسپانیا- هلند، فینالی زود هنگام

مجله فوتبال؛ اسپانیا- هلند، فینالی زود هنگام
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تا چند روز دیگر رقابتهای جام جهانی آغاز خواهد شد و یک روز پس از بازی افتتاحیه، شاهد یک فینال زودهنگام هستیم، مسابقه ای که در آن اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی با هلند، نایب قهرمان جام جهانی قبل روبرو می شود.

اسپانیا در شرایطی پای به میدان جام جهانی می گذارد که علاوه بر قهرمانی جام جهانی، دو بار پیاپی هم به قهرمانی جام ملت های اروپا رسیده است. به این قهرمانی ها باید قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا و قهرمانی سویا در رقابت های لیگ اروپای امسال را نیز اضافه کرد، عناوینی که نشان از آمادگی بالای بازیکنان اسپانیا دارد.

اسپانیا پیش از سفر به برزیل، در واشنگتن به مصاف السالوادر رفت و با نتیجه دو بر صفر این تیم را از پیش رو برداشت.

از سوی دیگر، تیم ملی هلند هم به سرمربیگری لوئیس ون گال قصد دارد تا در این جام به مقامی در خور دست یابد.

نارنجی پوشان در جام جهانی گذشته در دیدار فینال از اسپانیا شکست خوردند و با مقام دوم به کار خود پایان دادند. به غیر از جام جهانی قبل، این تیم دو بار دیگر هم به فینال رقابت های جام جهانی راه یافته اما در هر دو بار شکست خورده و تاکنون نتوانسته به قهرمانی این رقابت ها دست یابد.

حال هلندی ها امیدوارند بتوانند رویای چند ده ساله خود را تحقق بخشند هرچند که این کار در برزیل بسیار دشوار است.

آلمان و ایتالیا، بخت های همیشگی قهرمانی

تیم ملی آلمان هم که همیشه از بخت های قهرمانی به شمار می رود از توانایی های بدنی و تکنیکی برخوردار است. قدرت خط حمله این تیم از مهمترین نقاط قوت آلمان محسوب می شود.

ایتالیا چهار بار قهرمان جام جهانی شده است، در برزیل برای قهرمانی کاری دشوار در پیش رو دارد اما نباید فراموش کرد که لاجوردی پوشان پس از برزیل پر افتخارترین تیم جام جهانی هستند.

چزاره پراندلی از زمانی که هدایت لاجوردی پوشان را بر عهده گرفته سبک بازی این تیم را متحول کرده است اما در این تیم نیز نگرانی هایی وجود دارد چرا که بازیکنانی چون جوزپه روسی و ریکاردو مونتولیوو به دلیل مصدومیت در ترکیب این تیم حضور ندارند.

تیم ملی آلمان، امسال در حالی به آوردگاه جام جهانی می رود که از ترکیب جوانی برخوردار است. یواخیم لوو، سرمربی این تیم پیش از اعلام فهرست نهایی، تعدادی بازیکن جوان را به این تیم دعوت کرد و امیدوار است تا با ترکیب نیروی جوانی و تجربه برخی بازیکنان دیگر عملکرد خوبی داشته باشد.

فرانسه و انگلستان در جستجوی موقعیتی بهتر

تیم ملی فرانسه همیشه نشان داده که خلاف پیش بینی ها عمل می کند. عملکرد قهرمانان جام جهانی در سال ۱۹۹۸ از آن سال به بعد با فراز و نشیب هایی همراه بوده است.

تیم ملی فرانسه در شرایطی در جام جهانی برزیل شرکت می کند که شرایطش نسبت به چهار سال پیش و جام جهانی آفریقای جنوبی بهتر شده است. دیدیه دشام، سرمربی این تیم در آخرین فهرست خود فرانک ریبری مصدوم را به جمع آبی ها دعوت کرد اما بعدا مشخص شد که مصدومیت وی تا جام جهانی بهبود نخواهد یافت و این بازیکن حضور در جام جهانی را از دست داد.

تیم ملی انگلستان هم که در سال ۱۹۶۶ برای اولین و آخرین بار قهرمان جام جهانی شده است، در شرایطی پای به جام جهانی می گذارد که
از آن سال تاکنون، حتی برای یک بار هم در فینال یک تورنومنت مهم حضور نداشته است و شاید همین موجب شده است که هواداران انگیلسی سطح انتظارات خود را کمی پایین آورند.

مصدومیت رونالدو و نگرانی پرتغال

در تیم پرتغال، رونالدو در شرایط آرمانی نیست چرا در پایان فصل از ناحیه ران چپ دچار مصدومیت شد و حال زانوی چپ این بازیکن نیز آسیب دیده است.

کرواسی در گروه اِی این رقابت ها با برزیل میزبان هم گروه است اما این تیم همیشه نشان داده که در مقابل تیم های بزرگ، حریف دست و پا بسته ای نیست.

آگهی

یونان هم با ترکیبی جوان برای سومین بار در رقابت های جام جهانی حاضر می شود.

سوئیس هم که بازی اول خود در جام جهانی را در برابر اکوادور برگزار می کند، در سه دوره تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفته است.

تیم ملی فوتبال بوسنی هرزگوین که برای اولین بار به رقابت های جام جهانی راه یافته است با تیم های ایران، آرژانتین و نیجریه هم گروه است و در بازی اول خود به مصاف آرژانتین می رود.

بلژیک در این دوره قصد دارد تا با بازیکنانی چون ادن هازارد، تیبو کورتوا، مروان فلاینی و دریس مارتنس، عملکرد خوب خود در دور مقدماتی را تکرار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو ۲۰۲۴؛ زور ایتالیا به اسپانیا نرسید؛ ادامه نمایش‌های ناامیدکننده انگلستان

سایه یک بوسه بر قهرمانی در جام جهانی؛ سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا برکنار شد

بوسه دردسرساز رئیس فدراسیون اسپانیا؛ جنی هرموسو: تنها یک «ژست طبیعی محبت‌آمیز» بود