مجله هفتگی فوتبال؛ یوونتوس سه ستاره شد

مجله هفتگی فوتبال؛ یوونتوس سه ستاره شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یوونتوس با شکست ناباورانه آ اس رم در کاتانیا به سومین قهرمانی پیاپی خود در لیگ سری آ ایتالیا دست یافت. این سی امین قهرمانی لیگ در تاریخ یوونتوس بود.

خاطره شکست یوونتوس در برابر بنفیکای پرتغال که موجب عدم راهیابی یوونتوس به فینال رقابت های لیگ اروپا شد، با این قهرمانی کمرنگ شد.

حال پیرلو و هم تیمی هایش می توانند جشن بگیرند و آسوده باشند. یوونتوس یکشنبه آینده در ورزشگاه المپیک رم در حالی به میدان خواهند رفت که سه ستاره به نشانه سی قهرمانی بر روی پیراهن بازیکنان این تیم نقش بسته است.

درگیری پیش از برگزاری جام حذفی ایتالیا

شوربختانه حیثیت فوتبال ایتالیا روز شنبه خدشه دار شد و دلیل آن درگیری های بود که در رم و پیش از فینال جام حذفی رخ داد. در این درگیری ها، دانیله دِ سانتیس که از هواداران اوباش آ اس رم است به هواداران تیم ناپل شلیک کرد که موجب زخمی شدن جدی یکی از این هواداران شد. فرد ضارب که برای پلیس شناخته شده است هم اکنون تحت بازداشت است و به چندین فقره قتل متهم است.

این اتفاق برگی حزین و شرم آور برای فوتبال است. در میان تماشاگران، افرادی وجود داشتند که با پلیس درگیر شدند و گلوله شلیک کردند. این درگیری ها، برگزاری فینال جام حذفی را با خطر تعویق روبرو کرد اما در نهایت این دیدار با ۴۵ دقیقه تاخیر انجام شد.

دراین دیدار شاگردان بنیتز، فیورنتینا را با نتیجه سه بر یک شکست دادند و برای پنجمین بار به قهرمانی جام حذفی ایتالیا رسیدند.

گنگام، قهرمان جام حذفی فرانسه

در ورزشگاه استاد دو فرانس پاریس، گنگام با شکست رن، برای دومین بار جام حذفی فرانسه را بالای سر برد. این تیم پنج سال پیش هم با شکست رن به قهرمانی رسیده بود. در این دیدار دو تیم گنگام و رن که هر دو به منطقه بروتاین فرانسه تعلق دارند با حضور هشتاد هزار تماشگر به مصاف هم رفتند.

در این دیدار مارتن پریرا در دقیقه ۳۶ گل اول گنگام را به ثمر رساند. در دقیقه اول نیمه دوم هم مصطفی یاتاباره برای بار دوم دروازه رن را گشود تا خاطره دیدار فینال جام حذفی در سال ۲۰۰۹ بار دیگر زنده شود.

در لالیگا، جدال سه تیم صدر جدول ادامه دارد

در اسپانیا با رقابت تنگاتنگ سه تیم بالای جدول، سرنوشت لیگ پیچیده تر شده است. رئال مادرید که در فینال لیگ قهرمانان اروپا با با آتلتیکو مادرید روبرو خواهد شد، با والنسیا مساوی کرد.

آتلتیکو هم پس از کسب ۹ پیروزی پیاپی، مغلوب لوانته شد. این نتیجه باعث شد تا نبرد برای قهرمانی تا بازی آخر این تیم در بارسلون ادامه یابد.

شرایط رئال هم از آتلتیکو بهتر نیست. رئال نزدیک بود در خانه متحمل شکست شود اما کریستیانو رونالدو در آخرین لحظات گل تساوی را به ثمر رساند تا رئال از این شکست نجات یابد. شاگردان آنجلوتی بازی را که باید می بردند مساوی کردند و نتوانستند فاصله خود با آتلتیکو را کم کنند.

می گویند در میان دعوای دو نفر، فرد سوم از آب گل آلود ماهی می گیرد اما در مورد بارسلونا این مطلب صادق نیست چرا که این تیم هم روز شنبه در خانه با نتیجه دو بر دو در برابر ختافه متوقف شد.

این نتیجه هم می تواند بحرانی برای کاتالان ها باشد. سانچز و مسی برای بارسا گلزنی کردند و دو گل ختافه هم توسط لافیتا به ثمر رسید. بارسلونا فقط امید به قهرمانی دارد اما راه رسیدن به آن دشوار شده است.

هم اکنون بارسا، سه امتیاز از از آتلتیکو کمتر دارد و رئال هم با یک بازی کمتر در رده سوم جدول قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وثیقه یک میلیون یورویی برای دنی آلوز؛ ستاره سابق بارسلونا از زندان خارج می‌شود

دربی کسل‌کننده تهران باز هم صفر صفر شد؛ پرسپولیس و استقلال به تساوی رضایت دادند

شهرآورد ۱۰۳ تهران؛ پرسپولیس به قهرمانی امیدوار می‌شود یا استقلال راه خود را جدا می‌کند؟