استفاده از تجهیزات نوین در کشف بقایای هواپیمای مفقود شده مالزی

استفاده از تجهیزات نوین در کشف بقایای هواپیمای مفقود شده مالزی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روز سه شنبه ۵ فروردین، هشام الدین حسین، وزیر ترابری مالزی در یک کنفرانس خبری، آخرین اطلاعات درباره سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ خطوط هوایی مالزی را ارائه داد.

او گفت: «بر اساس تجزیه و تحلیل کارشناسان، هواپیما در منطقه ای در جنوب اقیانوس هند و در ۲۵۰۰ کیلومتری جنوب غربی شهر «پرت» استرالیا در آبها سقوط کرده است. این هواپیما پس از آخرین تماس، در روز ۸ مارس (هفده اسفند) و در ساعت ۱۷:۱۵ هزاران کیلومتر از مسیر اصلی خود دور شده که علت این تغییر مسیر مشخص نیست.»

هشام الدین حسین اظهار داشت: «جستجوها برای یافتن آثاری از این هواپیما بر اساس تصاویر ماهواره ای جدیدی که منطقه نهایی سقوط را مشخص کرده است ادامه خواهد یافت. در کنار تیم تجسس مالزی، هواپیماهایی از کره جنوبی، چین و استرالیا در این جستجو شرکت خواهند کرد و کشتی های بسیار مجهز آمریکایی نیز در این کار شرکت دارند.»

بگفته وزیر ترابری مالزی، ایالات متحده آمریکا یک سیستم ردیاب بسیار قوی را به بندر پرت استرالیا ارسال کرده است، این سیستم که روی کشتی نصب می شود می تواند سیگنال های جعبه سیاه را از فاصله ۶ هزار متری عمق دریا تشخیص دهد.

او افزود: «امروز (سه شنبه) به دلیل شرایط بد جوی امکان ادامه عملیات جستجو وجود ندارد اما این عملیات در روزهای آینده ادامه خواهد یافت.»

روز دوشنبه، نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی در نشستی مطبوعاتی، خبر سقوط پرواز ام اچ ۳۷۰ خطوط هوایی این کشور در آبهای جنوبی اقیانوس هند را به اطلاع همگان رساند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حادثه مرگبار تله‌کابین در ترکیه؛ ده‌ها نفر همچنان بین زمین و آسمان گرفتارند

کشته شدن ۹ نفر در یک تصادف؛ مرگبارترین حادثه رانندگی نوروزی ایران رخ داد

فاجعه‌بارترین سوانح فروریختن پل در ایالات متحده بر اثر برخورد کشتی‌‌ها