Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دامنه جستجو برای بقایای هواپیمای ناپدید شده مالزی گسترش می یابد

دامنه جستجو برای بقایای هواپیمای ناپدید شده مالزی گسترش می یابد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در تازه ترین گمانه زنی ها پیرامون سرنوشت هواپیمای ناپدید شده خطوط هوائی مالزی که شنبه گذشته با ۲۳۹ مسافر و خدمه از کوالالامپور به مقصد پکن پرواز کرد، این احتمال که مسیر هواپیما در نقطه معینی به طور عمدی به سمت دریای آندامان و خلیج بنگال منحرف شده باشد، مطرح شده است. از جمله اینکه این انحراف توسط شخصی غیر از خلبان اما آشنا به هدایت هواپیما صورت گرفته باشد.

این گمانه زنی بیشتر بر اساس اطلاعات یک رادار نظامی در منطقه مطرح شده و به همین خاطر کشتی ها و هواپیماهای کاوشگر، اکنون جستجو در پهنه وسیع تری در دوطرف دریای آندامان و شبه جزیره مالایا را آغاز کرده اند. آمریکا یک هواپیمای پیشرفته مدل“پی- ۸ ای” را برای جستجو در تنگه مالاکا اعزام کرده است. هند نیز به چند کشتی، هواپیما و چرخ بال برای جستجو در خلیج بنگال و دریای آندامان ماموریت داده است.

چین که ۱۵۰ نفر از سرنشینان هواپیمای ناپدید شده متعلق به این کشور است نیز، ۴ کشتی جنگی، ۴ کشتی گارد ساحلی، ۸ هواپیما و ۱۰ ماهواره را برای جستجو در دریای چین و مناطق اطراف آن به کار گرفته است.

طی چند روز گذشته بخشی از جستجوها بر اقیانوس هند متمرکز بوده، اما یک مقام ارشد خطوط هوایی مالزی روز جمعه گفت که امکان یافتن سرنخی از این سانحه در این منطقه از جغرافیا بسیار پائین بوده است.

به گزارش یک مرکز هواشناسی در منطقه، مه متراکمی که در حال حاضر اطراف مالزی و تنگه مالاکا را پوشانده، قدرت دید و تشخیص در ارتفاع پائین و سطح آبهای اطراف را بسیار پائین آورده و این یک مشکل جدی برای جستجو است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با اسید به فوتبالیست ملی‌پوش؛ ماجرا از چه قرار است؟

نخست وزیر مالزی: نقشی در انتقال نفت تحریم شده ایران نداریم

۱۰ سال پس از ناپدید شدن هواپیمای مالزی بستگان قربانیان در چین خواستار جستجوی دوباره شدند