Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مجله هفتگی اسکی؛ نویرویتر فاتح مارپیچ کوچک اسلوونی

مجله هفتگی اسکی؛ نویرویتر فاتح مارپیچ کوچک اسلوونی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در مجله هفتگی اسکی که به رویدادهای ورزش های زمستانی می پردازد در مورد اسکی بازان آلمانی که بر حریفان خود پیروز شدند خواهیم پرداخت. همچنین نگاهی داریم به اسکی باز جوان آمریکایی که هنوز نوزده سال ندارد اما تقریبا در تمام مسابقات برنده بوده است.

در مسابقه مارپیچ کوچک کرانسکا گورای اسلوونی، فلیکس نویرتر، ناموفق در المپیک سوچی، عملکرد خوب خود را در رقابتهای جام جهانی اسکی به نمایش گذاشت.

وی موفق شد در این پیست به سومین پیروزی این فصل خود در رقابتهای جام جهانی برسد. فریتز دوپفر دیگر شرکت کننده آلمانی دوم شد و هنریک کریستوفرسن با 79 صدم ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول در جایگاه سوم قرار گرفت.

در این مسابقه، مارسل هیرشر به مقام پنجم رسید و توانست صدرنشینی خود در جدول کلی جام جهانی اسکی آلپاین را حفظ کند، اما تنها چهار امتیاز از اکسل لوند اسویندال فاصله دارد. این در حالی است که تا پایان فصل تنها چهار مسابقه باقی مانده است، از این تعداد دو مسابقه سرعت است که مناسب اسویندال است و در دو مسابقه فنی هم هیرشر بخت پیروزی دارد.

ششمین پیروزی فصل برای تد لیگتی رقم خورد

شنبه این هفته، تد لیگتی موفق شد به ششمین پیروزی فصل دست پیدا کند. اسکی باز آمریکایی و دارنده مدال طلای المپیک موفق شد به یگانه اسکی بازی بدل شود که بیش از یکبار در پیست کرانسکا گورای اسلوونی فاتح رقابتهای مارپیچ بزرگ شده است.

در این مسابقه مارپیچ بزرگ، تد لیگتی امریکایی موفق شد در رقابتهای به عنوان نفر اول از خط پایان بگذرد. نفر اول رقابتهای مارپیچ بزرگ اسلوونی مقام اولش را در درجه اول مدیون عملکرد فوق العاده اش در این فصل است همچنین باید به عدم موفقیت مارسل هیرشر و الکسی پنتورو، در اسلوونی نیز اشاره داشت.

زمین خوردن کریستیان هاوگن

به زمین خوردن لیف کریستیان هاوگن یکی دیگر از وقایع مهم روز بود که در انتهای دور اول رخ داد. اسکی باز نروژی در حالی از خط پایان گذشت که به زمین خورده بود. او برای برخاستن از زمین به چند دقیقه زمان نیاز داشت، با اینحال او در دوم هم شرکت کرد و با مقام پانزدهم به کار خود پایان داد.

الکسی پنتوروی فرانسوی هم با سر به یکی از علائم راهنمای پیست برخورد کرد البته او بر زمین نیفتاد اما بند کلاه ایمنی اش باز شد. او با تکیه بر توان بالای جسمی اش توانست تعادل خود را حفظ کند.

شیفرین جوان، پیروز مسابقه مارپیچ کوچک آره سوئد

میکلا شیفرین را بی تردید می توان پدیده مسابقات اسکی این فصل نامید. اسکی باز آمریکایی که هفته آینده نوزده سالگی اش را جشن می گیرد، موفق به پیروزی در رقابتهای مارپیچ کوچک شد. با وجود سن پایین او کسب مدال المپیک، دو مدال جهانی و هشت پیروزی جام جهانی را در ویترین افتخاراتش دارد.

میکائلا شیفرین بی تردید ملکه رقابتهای مارپیچ اسکی است. نوجوان آمریکایی موفق شد باردیگر در پیست آره سوئد از بزرگان پیشی بگیرد و فاتح این رقابتهای شود. پرورش یافته پیستهای اسکی کلرادوی ایالات متحده، توانست با شصت صدم ثانیه اختلاف نسبت به نفر دوم، ماریا هولمنر سوئدی اول شود. دو سوئدی دیگر، آنا لارسون و فریدا هانسدوتر مکانهای سوم و چهارم را از آن خود کردند.

آنا فنینگر، اسکی باز 24 ساله اتریشی با پیروزی در دو مسابقه مارپیچ بزرگ در پیست آره سوئد، خود را در جدول کلی جام جهانی اسکی آلپاین به ماریا هوفل ریش صدرنشین نزدیکتر کرد.

به فاصله چند مسابقه مانده به پایان فصل، اختلاف این دو اسکی باز در جدول کلی تنها 29 امتیاز است. نتایج رقابت های پرش بااسکی نروژ

پیست هولمن کولن که در نزدیکی اسلو، پایتخت نروژ قرار دارد، میزبان رقابت های پرش با اسکی از تپه بزرگ بود. در این مسابقه زورین فرویند با امتیاز 265 ممیز چهار دهم به مقام اول رسید. اسکی باز آلمانی در دور اول 132 متر پرید و در دور دوم هم پرشی 130 متر و نیمی را به نمایش گذاشت.

مقام دوم از آن آندرس باردال از نروژ شد که با امتیاز 252 و یک دهم به کار خود پایان داد و کمیل استوخ هم با کسب امتیاز 254 و چهار دهم بر سکوی سوم ایستاد.

در جدول کلی این رقابت ها، کمیل استوخ همچنان صدر نشین است. پتر پروتس در جایگاه دوم قرار دارد و زورین فرویند هم در مکان سوم جای گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو۲۰۲۴؛ کدام تیم راه‌یافته به نیمه‌نهایی جام هفدهم را بالای سر می‌برد؟

حمله تونی کروس به سیاست‌های مهاجرتی برلین: ترجیح می‌دهم دخترم در اسپانیا بزرگ شود تا آلمان

یورو ۲۰۲۴؛ اسپانیا با شکست میزبان به نیمه نهایی رسید؛ فرانسه در ضربات پنالتی پرتغال را حذف کرد