Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آموزش استفاده بهینه از پول به کودکان

آموزش استفاده بهینه از پول به کودکان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

برای همه دانستن چگونگی اداره دارایی و منابع مالی به منظور پس انداز و یا خرج و اداره یک بودجه ضروری است. اما از چه سنی بچه ها می توانند این موضوع را فرا گیرند؟ به اعتقاد کارشناسان برای صرفه جویی و مسئول بودن هیچگاه زود نیست.

اما آیا دانش آموزان مدرسه می توانند برای خود فعالیت تجاری داشته باشند؟ برای شروع تنها با ده یورو چه می توان کرد؟ یورونیوز به یک مدرسه در بریتانیا رفته است جایی که در آن برای دانش آموزان کلاسهای عملی مربوط به امور مالی و اداره شرکتها برپا شده است.

دانش آموزان یک دبیرستان واقع در جنوب غربی لندن با دریافت یک اسکناس ده پوندی باید با آن سرمایه گذاری کنند و از آن سود بدست بیاورند.

بانک مدرسه در تایلند

آیا شما در زمان کوکی صاحب یک قلک بوده اید؟ آیا اندکی از پول خود را پس انداز می کردید؟ آیا در آن زمان تمایل داشتید که یک حساب بانکی بنام خود داشته باشید؟ یورونیوز در بخش دیگر برنامه دنیای آموزش به تایلند رفته جایی که در مدارس ابتدایی اصول پس انداز پول به دانش آموزان آموزش داده می شود.

طرح بانک در مدرسه از سال ۲۰۰۵ میلادی در حدود ۳۰ مدرسه تایلندی اجرا شد. مخارج مربوط به تاسیس یک بانک در مدرسه با در نظر گرفتن وسایل و تجهیزات کامپیوتری حدود ۲۰۰۰ یورو برآورد شده است. بانک سرویسهای عملیاتهای بانکی اینترنتی نیز ارائه می دهد و بدین ترتیب دانش آموزان قادر خواهند بود عملیاتهای بانکی خود را از طریق اینترنت نیز انجام دهند.

پیش بینی می شود این طرح تا پنج سال آینده در سراسر تایلند گسترش پیدا کند. هدف اصلی آن ایجاد یک میلیون حساب بانکی دانش آموزی است.

گفتگو با آلوین هال نویسنده کتاب معلم امور مالی

بدون شک اداره مناسب دنیای اقتصاد و امور مالی به مردم برای خارج شدن از فقر کمک خواهد کرد. در این رابطه یورونیوز با آلوین هال نویسنده کتابی بنام “معلم امور مالی” گفتگو کرده است.

مبارزات برای حقوق مدنی در آمریکا در دهه ۶۰ میلادی به انتها رسید. در آن زمان آلوین هال به دبیرستان می رفت. پس از پایان دوران تبعیض نژادی در آمریکا وی توانست به دانشگاه معتبر یال راه پیدا کند.

Facebook
Twitter

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشن بزرگ هندوها در مالزی؛ باورمندانی که به نشانه توبه قلاب به پوست خود می‌زنند

دادگاهی در تایلند فردی را به اتهام اهانت به خانواده سلطنتی به ۵۰ سال زندان محکوم کرد

جسد مرد آلمانی در یک فریزر در تایلند پیدا شد