Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انریکو لتا به دنبال رای اعتماد جدید از پارلمان ایتالیا

انریکو لتا به دنبال رای اعتماد جدید از پارلمان ایتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

این خبر به روز می شود

پس از استعفای پنج وزیر متعلق به حزب سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر پیشین ایتالیا، امروز، چهارشنبه، انریکو لتا، نخست وزیر این کشور در مجلس ایتالیا سخنرانی می کند.

آقای لتا به دنبال کسب رای اعتماد جدید از مجلس و جلوگیری از فروپاشی دولت ائتلافی ایتالیاست.

پیش از آغاز جلسه امروز مجلس، چند تن از نمایندگان حزب “مردم آزاد” با این حال اعلام کردند که ممکن است سیلویو برلوسکونی را همراهی نکنند.

در مقابل نمایندگان مجلس، آقای انریکو لتا در بخش از سخنان خود گفت: «آقای برلوسکونی نمی تواند با اقداماتی که انجام می دهد مانع فعالیت های دولت باشد. هیچ حزبی نمی تواند مانع فعالیت احزاب دیگر باشد.»

آقای لتا همچنان با اشاره به جایگاه بین المللی ایتالیا، یادآوری کرد: «دولت در این مسیر تحکیم جایگاه ایتالیا در جهان گام برداشته است.» او از عملکرد دولتهای گذشته بویژه دولت هایی که از بعد از دهه هشتاد میلادی سر کار آمدند، انتقاد کرد، چرا که به گفته او آنها با ثبات عمل نکردند.

آقای لتا در مورد بحران اقتصادی در ایتالیا نیز هشدار داد و آنرا تهدید جدی برای کشور دانست. وی از نمایندگان خواست تا با حمایت از سیاست های اقتصادی دولت از تشدید بحران اقتصادی جلوگیری کنند.

از سوی دیگر، کارلو جیوواناردی، عضو ارشد حزب سیلویو برلوسکونی هم روز گذشته گفت حدود چهل نفر از نمایندگان این حزب در مجلس آماده اند تا با زدن دست رد بر خواست برلوسکونی از دولت ائتلافی موجود حمایت کنند.

کارلو جیوواناردی همچنین گفت این چهل نفر می توانند با انشعاب از حزب مردم آزادی، گروه پارلمانی جدیدی را تشکیل دهند. او اضافه کرد که ما تصمیم گرفته ایم دولت حاکم پایدار بماند.

آقای لتا برگزاری انتخابات جدید در کشور را “بی ثباتی جدید دیگری” برای کشور ارزیابی کرد و گفت: «امروز آنچه مهم است ادامه مسیر و حرکت به جلو است. ما به یک دولت باثبات و شجاع نیاز داریم که قادر باشد حتی برخی اقدامات غیر مردمی را به انجام برساند… بحران سیاسی که ما با آن روبرو هستیم، خطر افزایش مشکلات اقتصادی را افزایش می دهد… اصلاحات مالی، مشکل اشتغال در کشور، اینها مسائلی هستند که باید به سرعت رسیدگی شوند، اینها مشکلات اساسی ما هستند… در حال حاضر، ما در حال غلبه بر بحران هستیم و باید به این راه ادامه دهیم.»

آقای لتا از نمایندگان خواست که “با انسجام هر چه بیشتر” در کنار او بایستد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همه فرزندان نخست وزیر اسبق ایتالیا میلیاردر شدند

تقسیم ثروت ۶ میلیارد یورویی‌ برلوسکونی؛ دوست دختر ۳۳ ساله ۱۰۰ میلیون یورو به ارث برد

تشییع تابوت برلوسکونی:‌ ایتالیا برای آخرین بار به نخست وزیر سابق خود ادای احترام کرد