جایگاه ورزش در امر آموزش

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جایگاه ورزش در امر آموزش

آیا ورزش کردن در مدرسه تنها برای حفظ تناسب اندام است یا مزایای غیر قابل پیش بینی دیگری هم دارد؟ آیا تنها داشتن موفقیتهای ورزشی کافیست یا جوانان برای ورزش کردن نیاز به آموزش خوب هم دارند؟ برای پاسخ به این پرسشها با دوقهرمان المپیک کارل لوئیس و ایان تورپ گفتگو کرده ایم . آنها قهرمانان ورزشی بسیاری از جوانان هستند. اما می خواهیم بدانیم روزهای مدرسه آنها چگونه گذشته و برای کسانی که رویای این را دارند که پا در راه آنها بگذارند چه توصیه هایی دارند.

آمریکا: حل مشکلات انضباطی از طریق ورزش

در آمریکا حدود نود درصد از مشکلات انضباطی در حیاط و در زمان زنگ استراحت بوجود می آید در نتیجه مدیران مدارس اغلب مایلند تا زمان زنگ تفریح را کم کنند. در سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا دبستان “ فِیر مونت” تصمیم گرفته برعکس عمل کند. از هفت سال پیش زنگ تفریح و ورزش جای خود را در برنامه آموزشی این مدرسه باز کرده اند.

استخدام یک مربی تمام وقت سالانه چیزی بین 25 تا 30 هزار دلار برای مدارس هزینه در بردارد. هزینه ای که مدرسه “فِیرمونت” تقبل کرده زیرا تحول در نحوه چگونه گذشتن زنگ تفریح بر کیفیت آموزش تاثیر داشته است.

سنگال: انضباط و پشتکار در امر آموزش

کلید آینده بهتر در سنگال ورزش بسکتبال است. در آکادمی سیدز در هفتاد کیلومتری داکار نوجوانان به ورزش مورد علاقه خود مشغولند. آنها با تمرینات فشرده می خواهند فردای خود را بسازند. به این دلیل دراین آکادمی ورزشی وقتی برای مسائل حاشیه ای وجود ندارد. جدیت وانضباط دو اصل مهمی هستند که در تمام تمرینات و حتی قبل و پس از تمرین بشدت دنبال می شوند.

آکادمی سیدز تنها تجربه قاره آفریقا در این مورد است که بودجه آن را یک موسسه آمریکایی تامین می کند. در طی ده سال، بیش از سیصد نوجوان به این آکادمی رفته اند. در این میان حدود چهل نفر رویاهای خود را جامه عمل پوشانده اند، یعنی ادامه تحصیل در کنار اشتغال درلیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا.

برای اطلاعات بیشتر به سایت های زیر مراجعه کنید:
http://www.playworks.org
http://opinionator.blogs.nytimes.com/2011/04/04/hard-times-for-recess
http://www.nyparenting.com/stories/2012/11/fp_playworks_2012_11.html
http://www.slate.com/articles/life/family/2012/08/recess_in_schools_research_shows_it_benefits_children_.single.html#pagebreak_anchor_2