Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گفتگو با مدیرعامل فرانس تله کام اورانج

گفتگو با مدیرعامل فرانس تله کام اورانج
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانس تله کام اورانج بزرگترین شرکت مخابراتی در فرانسه و یکی از مهمترینها در اروپاست. چرخش مالی این شرکت 46 میلیارد یورو درسال است. با استفان ریچارد مدیر عامل این شرکت گفتگو کرده ایم.

یورونیوز: گفته اید 4000 کارمند را در سالهای آینده به استخدام دایم شرکت در می آورید در عوض در دیگر بخشها دست به تعدیل نیرو خواهید زد. آیا این بدلیل ورود رقبای جدید به بازار است یا اینکه بحران مالی اروپا شما را هم دچار بحران کرده است؟

استفان ریچارد: هر دو. در فرانسه نرخ مکالمات تلفنی پایین آمده، که دلیل آن از یکسو پایین آمدن درآمدهاست و این مساله قابل ملاحظه است، البته باید به این ناامیدی اقتصادی و نبود رشد اقتصادی را نیز اضافه کرد.

اعلام کردیم که تا 4 سال آینده 4000 کارمند جدید را به استخدام در می آوریم که این اتفاق خوبی برای اقتصاد فرانسه است. درست است که این 4000 هزار نفر نیروی کار جدید جای نیروهای تعدیل شده را نمی گیرند اما باید گفت در فضای کنونی فرانسه، با وجود رقبا و مشکلات عدیده اقتصادی و نرخ مکالمات پایین آمده جذب نیروهای جدیدتر کاریست بس دشوار. بار دیگر تکرار می کنم در پاسخ به سوال شما هم بحران مالی و هم ورورد رقبای جدید به بازار کاملا تاثیر گذار است.

یورونیوز: ژانویه سال گذشته، پس از ورود چهارمین شرکت مخابراتی به عرصه و نرخهای پایین این شرکت شرکتهای قدیمی تر برخی از مشتریهایشان را از دست دادند. آیا این روند هم چنان ادامه دارد؟ آیا مشتریهایتان دوباره بازگشته اند.

استفان ریچارد: مشتریهایمان را از دست داده ایم اما این مساله انقدر تاثیر گذار نبوده است. ما نزدیک به 26 میلیون مشتری روزانه داریم و در 8 ماه اول سال نزدیک به 600 هزار نفر از مشتریهایمان را از دست داده ایم. اما از ماه ژوین به این سو مشتریهای زیادی بدست آوردیم و کمتر از دست داده ایم. البته همیشه این نوسانات وجود داشته است. فریف توانسته در ابتدا بسیاری از نشتریها را از آن خود کند. در تمام اروپا هم این اتفاق افتاد . بدلیل ثبت نرخ جدید 20 یورویی برای مکالمه نامحدود مشتریهای همه به سمت فری روانه شدند واین باعث شد تمام شرکتها بنبال نرخهای تازه بیفتند. اما کاهش درآمدها و بحران مالی دلیل مضاعفی است در این راه.

یورونیوز: کاهش نرخها آیا تاثیری بر استراتژی و اهداف سرمایه گذاران خواهد گذاشت؟

استفان ریچارد: حتما، باید مسایل رو مطرح کرد.
کاهش نرخ مکالمات برای کوتاه مدت برای مشتریها جذاب هستند و آنرا مثل یک حرک مثبت می بیینند. مشکل اینجاست که ما در یک صنعت پایه قرار داریم و نیاز به ساخت و تولید شبکه های جدیدتر و پیشرفته تر داریم. امروز اولویت اول ما بالابردن سرعت اینترنتی تلفن های همراهمان است.
این کار انقلابی در صنعت تلفنهایمان خواهد بود با این پروژه دسترسی به تلفن های همراه بسیار راحتتر خواهد بود. برای سرمایه گذاری د این طرح باید منابع لازم مالی را داشته باشیم و هر چه از مشتریها طلب می کنیم را باید برای سالهای آینده سرمایه گذاری کنیم.

یورونیوز: چند وقت پیش شرکت شما دچار یک بحران اجتماعی شد و دلیل آن خود کشی ها مدوام کارمندانتان بود. شما طرحی را در مبارزه با این معضل پی ریختید، نتیجه طرح شما چه بوده است؟

استفان ریچارد: زمانی که ریاست شرکت را به عهده گرفته ام، نزدیک به سه سال پیش، شرکتمان دوران بحرانی سختی راسپری می کرد، تظاهراتی در خیابان نبود اما بنوعی یک نوعی افسردگی عمومی فضای کاری را پر کرده بود، اولین دلمشغولی من یافتن راهی برای بهینه کردن این فضا و تقدیم محیطی تازه به کارمندان فرانسوی بود.

برای این کار همکاری زیادی با دیگر شرکای دولتی داشته ایم و آنها توانسته اند قوانین جدیدی را برای بهینه کردن زندگی اداری کارمندانمان داشته باشند.

اما این طرح ها در این سه سال چه نتیجه ای داشته اند، معتقدم که فضای کاری شرکت بهتر شده است، البته این مساله را نتیجه پرسش و پاسخهایی می دانم که هر6 ماه یکبار با 4000 کارمند شرکت مطرح می کنیم. این آمارگیری این امکان را فراهم می کند تا نقاط ضعف وقوتمان را بهتر بشناسیم. خب اوضاع بهتر است، گفتگویی مداوم بین پرسنل شرکت در هر جایگاهی به مراتب بیشتر از گذشته وجود دارد. اما نباید فکر کرد که مشکلات پایان یافته، کارهای بسیاری باید کرد و هم چنان باید مشکلات را جدی گرفت. تنشهای موجود در بازار استرسهای زیادی برای کارکنان بوجود می آورد. هر چند که مدیران ریشه بوجود آمدن این مشکلات نیستند.

وقتی هر روز می شنوید دیگر همکارانتان در دیگر شرکتهای مخابراتی بدلیل تعدیل نیرو در این شرکتها کارشان را از دست داده اند، به تبع شما هم دچار استرس می شوید. به همین دلیل بهتر است نسبت به این مسایل آگاه بود و همچنان قوانین سفت وسخت کار فرانسه را به اجرا در آورد چرا که طبق این قوانین کارکنان با حمایت قانون می توانند راحتتر به کارفرما اطمینان کنند. و منطقا یک نوع اعتماد بین کارفرما و کارکنان بوجود می آید. باید قدر این نعمت را بدانیم.

یورونیوز: آخرین مطالعات نشان می دهند کارکنان زن در فرانس تله کام بهترین جایگاه را در میان دیگر شرکتهای فرانسوی دارد، آیا این نیتجه اصلاحات اداریتان است؟

استفان ریچارد: حقیقتا این مساله ای است که برایم اهمیت زیادی دارد و برای آن از همان ابتدا تلاشهای زیادی کرده ام. از گذشته تا امروز این شرکت همواره خواسته تا اسوه دیگر شرکتها باشد. بحث اصلی بر سر عدالت و برابری است. زنان جایگاههای را اشغال کرده اند که لیاقت آنرا را دارند و این در تمام بخشهای جامعه مشهود است.

باید کارهای زیادی در مکانهای اداری نیز انجام داد. این یک داستان ادامه دار است که باید جدی گرفته شود و دراین راه نقش مدیران اهمیت کلیدی دارد. بسیار خوشحالم که ما جایگاه اول را در فرانسه از آن خود کرده ایم و امیدوارم بتوانیم آنرا حفظ کنیم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟