Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گفتگوی یورونیوز با مارک رگو، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل

گفتگوی یورونیوز با مارک رگو، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یورونیوز:
مارک رگو، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل از بیت المقدس با ماست. به یورو نیوز خوش آمدید.

مارک رگو:
“از اینکه با شما هستم خوشحالم.”

یورونیوز:
آیا اسرائیل به زودی طرح حمله به ایران را دارد؟

مارک رگو:
“تاکنون علیرغم فشارهای دیپلماتیک، تحریم های اقتصادی و دیگر تلاش های بین المللی، حکومت ایران به پیشروی ادامه می دهد و به سوی سلاح اتمی خیز برمی دارد، سلاحی که به طرف کشور من هدف گیری خواهد کرد و بنابراین بسیار مهم است که ما همه گزینه ها را روی میز نگهداریم.

البته ما در اسرائیل هنوز تصمیمی نگرفته ایم. اما می دانیم که اگر تصمیم بر استفاده از نیروی نظامی باشد، هزینه هایی دربر خواهد داشت. فقط می توانم این را بگویم که: هزینه عمل نکردن و دیدن اینکه ایران در حال پیشروی و دست یابی به سلاح هسته ای است آشکارا بسیار بیشتر و بسیار سهمگین تر است.”

یورونیوز:
آیا اسرائیل از امکان نظامی پایان دادن به جاه طلبی های هسته ای ایران برخوردار است؟

مارک رگو:
“با عذر خواهی، من به پرسش های مربوط به عملیات هرگز پاسخ نخواهم داد.”

یورونیوز:
آیا نگران این هستید که حزب الله لبنان بتواند مداخله کند؟ نظرتان در مورد تازه ترین سخنرانی حسن نصرالله چیست که گفت اگر اسرائیل به لبنان حمله کند، زندگی هزاران اسرائیلی جهنم خواهد شد.

مارک رگو:
“ما او را یک تهدید تلقی می کنیم و آماده برخورد با این تهدید هستیم. اما من به هیچکس به ویژه به حزب الله چنین پیشنهادی نخواهم کرد… گفتن کلمات آسان است اما فکر می کنم بیش از این ها محتاط باشد، زیرا آغاز جنگ با اسرائیل به سود او نخواهد بود. او نباید به این آزمایش دست بزند.”

یورونیوز:
موضع شما در قبال رویدادهای خونین سوریه چیست؟

مارک رگو:
“ما نظرمان را درباره دغدغه و نگرانی برای مردم سوریه که از این حکومت بی رحم در عذابند، بیان کرده ایم. ما هر روز گزارش های مربوط به کشتار فزاینده مردم بیگناه در سوریه را می بینیم و این باید متوقف شود. البته علاوه بر این نگرانی ها ما به طور ویژه نگران انباشته شدن حجم زیادی از سلاح های شیمیایی در سوریه نیز هستیم. ما نمی خواهیم که آن سلاح های شیمیایی را در دسترس افراط گرایان چه حزب الله چه القاعده و یا سایرسازمان های افراط گر ببینیم.”

ما می خواهیم و امیدواریم که سوریه ای باثبات تر و سوریه ای که در صلح با اسرائیل زندگی کند، ببینیم. این امید ماست اما بدیهی است که ما دخالتی نمی کنیم به جز آنکه بگوییم که از حق مردم سوریه برای داشتن حکومتی بهتر حمایت می کنیم.”

یورونیوز:
آیا احساس می کنید که امنیت اسرائیل به خاطر روابط حماس با حزب حاکم در مصر تهدید می شود؟

مارک رگو:
“من فقط می توانم بگویم که ما با حماس مسئله داریم. منظورم اینست که حماس به جای سرمایه گذاری برای آینده مردم غزه و تلاش برای ساختن زندگی بهتر برای آن ها، به شکلی بسیار افراط گرایانه مشغول سرمایه گذاری برای درگیری های آینده با اسرائیل است.”

یورونیوز:
و آخرین پرسش: پاسخ شما به این اتهام که می گوید اسرائیل یاسر عرفات را کشته است، چیست؟

مارک رگو:
“ساده بگویم که این حقیقت ندارد و فکر نمی کنم کسی این اتهامات را جدی بگیرد و به طرف فلسطینی نیز یادآوری می کنم که همه اسناد مربوط به سلامتی آقای عرفات و درمان پزشکی او، همه نزد آنهاست. چه نزد خانواده و چه نزد دولت فلسطینی. و بنابراین به آنها می گویم که چرا به جای توسل به تئوری های توطئه، همه چیز را علنی نمی کنید؟ مطمئنا چنین کاری موضوع را روشن خواهد کرد.

یورونیوز: مارک رگو، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل! با سپاس از شما.

Full interview with Mark Regev English

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله هفت اکتبر حماس؛ شهرک‌نشینان اسرائیلی تکنیک دفاع شخصی«کراو ماگا» می‌آموزند

اسرائیل: پهپاد حوثی که به تل‌آویو حمله کرد «صماد-۳» ساخت ایران است

۳ شهروند اسرائیلی به اتهام همکاری با حکومت ایران در اسرائیل دستگیر شدند