Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

هواداران دو آتشه فوتبال در جام ملتهای اروپا

هواداران دو آتشه فوتبال در جام ملتهای اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جام ملتهای اروپا تنها به امتیاز و قهرمانی محدود نمی شود، جام ملتها قلمرو هنرنمایی هواداران واقعی فوتبال در قاره سبز نیز هست.

کی اف، پایتخت اوکراین مملو از هواداران سوئدی است که همگی در میدان اصلی شهر که به میدان هواداران مشهور است، گردهم آمده اند. تعداد آنها به بیست هزار تن می رسد.

اینجا سرپرست تیم ملی سوئد را می بینیم که با نخست وزیر اوکراین میکولا آزاروف لبی تر می کنند. اولا سیوستت، سرپرست تیم ملی سوئد بطریهای آبجو سوئدی را برای نخست وزیر هدیه آورده است. پیروزی دو بر یک اوکراین در برابر سوئد یکی از خاطره انگیزترین لحظات جام ملتهای امسال بود. پیروزی شاگردان اولک بلوخین را نزدیک به 100 هزار نفر از اوکراینی ها دنبال کردند. پایان بازی هم که به چشن و پایکوبی اوکراینی ها انجامید. اما مسابقه بین فرانسه و اوکراین که به شکست دو بر 0 اوکراین انجامید آنچنان که باید و شاید شادی بخش نبود. نه جشنی درکار بود و نه رقصی.

نوبت به هواداران هلند که رسید باید گفت که انگار که نه انگار که تیمشان بازیهایش را یکی پس از دیگری باخت و تا تیم دوم جهان با سه شکست پیاپی راهی خانه شود، دل هواداران تا آخرین بازی هم چنان بزرگ ماند تا به هواداران نارنجی پوش لقب امیدواران داده شود.

قبل از بازی هلند و آلمان، دو تن از هواداران کرکریهای معمول قبل از بازی را می خوانند. از سوی دیگر رفتار هواداران هنگامی که خبرنگاری را در حال پخش زنده می بینند بعضی موقع جالب است و در برخی از مواقع می تواند باعث نگرانی خبرنگاران شود. اوکراینی ها نشان دادند که با وجود مشکلات شدید اقتصادی و سیاسی مردمانی کاملا گرم و میهمان نواز هستند. و این بر خلاف انتظار بسیاری از هواداران خارجی فوتبال بود. دوستی و برادری بین اوکراینی ها و هواداران خارجی تیمها کاملا مشهود است.
جام ملتها تنها برای دوستی بین ملتها نیست بسیاری از این هواداران پس از حذف تیمهایشان ناگزیر اوکراین را ترک می کنند.

اوکراینی مدتهاست که انتظار چنین جامی را می کشیدند و امروز برایشان پایان این رویا بسیار تلخ خواهد بود. اما در حال حاضر تمام خیابانهای اوکراین بوی آبجوی اوکراینی می دهد و صدای آواز و جشن، پایکوبی همه جا شنیده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ولز همگروه ایران در جام جهانی ۲۰۲۲؛ اوکراین مسافر قطر نشد

فوتبالیست‌های اوکراینی آماده رقابت با ولز برای صعود به جام جهانی

یورو۲۰۲۰؛ برتری هلند، بلژیک و اوکراین مقابل حریفان؛ نارنجی‌ها و شیاطین سرخ صعود کردند