Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جام فوتبال ملتهای اروپا و موسیقی زنده در قلب کی یف

جام فوتبال ملتهای اروپا و موسیقی زنده در قلب کی یف
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قرار است همزمان با برگزاری جام فوتبال ملتهای اروپا که بزودی در اوکراین برگزار خواهد شد، موسیقی زنده در محل مخصوصی که به همین منظور در مرکز شهر کی یف، پایتخت، ساخته شده، اجرا شود.

گروههای موسیقی، خواننده‌ها و دی‌جی‌ های اوکراینی و بین‌المللی
قول برنامه ای فراموش‌ناشدنی را داده اند. “سینگلتون” گروه راک مستقل از کی یف، دو آلبوم جدید ارائه کرده و کنسرت‌های متعددی در اوکراین، روسیه، بلاروس و آلمان اجرا کرده است. آنها ترانه هایشان را به‌زبان انگلیسی می‌خوانند.

آلینا از اعضای این گروه است. وی می گوید :« برای خیلی از مردم، موسیقی اوکراین حکم اسب سیاه را دارد: برخی نمی دانند دقیقا از او چه می خواهند؛ عده ای دیگر جرات نمی کنند به آن نزدیک شوند. اما جذابیت مسئله همچنان پا برجاست. زیرا مردم همیشه به دنبال موسیقی تازه و تاثیرگذار هستند. گروه موسیقی “سینگلتون” می‌خواهد نشان دهد که اوکراین از نظر فرهنگی هم می‌تواند میزبان جام فوتبال ملتهای اروپا ۲۰۱۲ باشد. چون کیفیت موسیقی ای که در اینجا خلق و اجرا می شود، بسیار بالاست.»

محلی که برای برگزاری کنسرتها در نظر گرفته شده، در قلب پایتخت اوکراین واقع شده است: در خیان خرچاتیک مرکزی و میدان نزالژنوستی . بستری از گل همراه با آدمک‌های نماد جام ملتها ی یورو، نمایی کلی از این محل است. در این محل، پرده ای بزرگی مسابقات فوتبال را پخش خواهد کرد و ناحیه ای در نزدیکی صحنه اصلی به میهمانان ویژه اختصاص داده می‌شود.

سازمان‌دهندگان می‌گویند هر روز به مدت ۵ ساعت موسیقی زنده پخش خواهد شد. ورود به این محل برای عموم آزاد خواهد بود و همه میهمانان می‌توانند به آن وارد شوند.

طرفداران فوتبال و همین‌طور خود اهالی‌ کی یف خواهند توانست به انواع مختلف موسیقی مثل راک، موسیقی رقص، ترانس و حتی به ارکسترهای موسیقی‌ کلاسیک گوش دهند.

سازمان دهندگان در نظر دارند به‌ غیر از موسیقی، انواع دیگر تفریحات هم ارائه کنند. تفریحاتی نظیر کارگاه‌‌های آموزش هنرهای دستی، محلی و آشپزی و مینی فوتبال. آنها همچنان قول داده اند قیمت ها را در حدی نگاه دارند که میهمانان با حدود ۳ تا ۴ یورو بتوانند چیزی برای خوردن و نوشیدن بیابند و یادگاری بخرند.

“گرشیتزا” یکی از محبوب ترین گروهای موسیقی الکترو پاپ اوکراینی است. اعضای جوان این گروه می گویند که موسیقی شان اشتراکات زیادی با موسیقی اروپایی دارد. زیرا تربیت موسیقیای آنها متاثر از موسیقی گروهایی مانند “ بیتلز” و جرج مایکل بوده است. آنها ترانه هایشان را به زبان انگلیسی می خوانند تا مردم بیشتری از آنها لذت ببرند.

به گفته یکی ازاعضای این گروه موسیقی، خارجی ها (غیر اوکراینی ها) از شنیدن موسیقی الکتروپاپ آنها که درونمایه های اوکراینی خود را از دست نداده، تعجب خواهند کرد و از آن لذت خواهند برد. او در مورد ترانه هایشان می گوید :«ترانه های ما پر از شادی و انرژی هستند. آمدن به کنسرت ما، گوش کردن به موسیقی ما و رقصیدن با آن واقعا می ارزد.»

هدف از کنسرتهایی که در این محل برگزار خواهند شد، صرف نظر از سبک موسیقی، تنها یک چیز خواهد بود: آفریدن فضایی سرشار از شور و شادی که با حال و هوای فوتبال و تماشاگران آن همساز باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بروکسل از شهرهای برگزار کننده مسابقات یورو۲۰۲۰ کنار گذاشته شد

گفتگو با چزاره پراندلی، سرمربی ایتالیا

دیدیه دشان: "بازیکنان باید با تمام وجود در خدمت تیم ملی فوتبال باشند"