Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آموزشی متفاوت، در شرایط طبیعی متفاوت

آموزشی متفاوت، در شرایط طبیعی متفاوت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدرسه ای در جنگل های دورافتاده

در نقطه ای دورافتاده در جنگل های جنوب سوماترا، بومیان اورانگ ریمبا زندگی می کنند و در تلاش اند تا روش سنتی زندگیشان را حفظ کنند. تعداد اورانگ ریمباها که در نواحی دورافتاده زندگی می کنند، سه هزار نفر تخمین زده شده است.

چند سال قبل، وزارت جنگلداری، زمین های این قبیله را به پارک ملی تبدیل کرد و باعث ترس ساکنان این مناطق شد که شاید آن ها مجبور شوند سرزمین پدریشان را که منبع تغذیه شان است ترک کنند.

به این دلیل، یک معلم کلاس هایی برای دفاع و مذاکره بهتر درباره حقوق خود را برای افراد بزرگسال برپا کرد. او ده سال پیش بنا به درخواست کودکان اورانگ ریمبا، اولین مدرسه را با نام سوکولا را نیز راه اندازی کرد.

مدرسه در هوای آزاد

در یک کودکستان در نروژ واقع در هوای آزاد، کودکان در مورد گیاهان، حیوانات و محیط زیست و در یک محیط دلخواه و مطلوب می آموزند.

در تمام طول سال، بیشتر کلاس های این کودکستان در هوای آزاد برگزار می شود. اینجا که مخصوص کودکان سه تا پنج سال است پیشینه بیست ساله دارد و به خاطر دیدگاه منحصر به فردش به آموزش، بسیار مشهور است. از چادر تنها به عنوان پناهگاه و محل استراحت استفاده می کنند و کودکان بیشتر وقتشان را در هوای آزاد می گذرانند. آن ها غالبا برای پیاده روی به کوهستان می روند، به همین دلیل چگونگی آماده سازی کوله پشتی ها با اسباب مناسب، بخش مهم آموزش است.

آموزگاران و والدین این کودکستان مصمم از اینکه امروزه دوران کودکی بیش از حد محافظت شده، برنامه ریزی شده و وابسته به فن آوری هاست، بر این باوراند که آموزش در هوای آزاد، کودکان را قوی تر، مستقل تر و خلاق تر به بار می آورد.

مدرسه شناور

دهکده شناور پرک تل در یک محیط دریاچه ای که آب و گیاه با هم ادغام شده اند قرار دارد. این دهکده دو ساعت از معبدهای آنگکور کامبوج فاصله دارد. در این دریاچه که پر ماهی ترین دریاچه دنیاست، سالانه سیصدهزار ماهی صید می شود.

نود درصد از پنج هزار ساکن این دهکده از طریق صید ماهی و پرورش تمساح امرار معاش می کنند. اکثر آن ها پول کافی برای خرید زمین ندارند و زندگی در این خانه های قایقی غالبا از روی اجبار است که به آن ها امکان ماهیگیری و بهره برداری از روش خشک کردن ماهی را می دهد.

در این محیط غیرمعمول و در مرکز دهکده، مدرسه شناور با نام “مدرسه ماهی تخمیر شده” قرار گرفته و همگام با تغییر فصل ها، آن هم جایش را تغییر می دهد. در این شرایط منحصر به فرد بچه های بسیار کمی به مدرسه می روند. شرط اجباری برای تحصیل، دانستن شناست.

کمبود نیروی کار، کمبود لوازم مورد نیاز و حقوق ماهانه بسیار پایین معلمان که تقریبا چهل دلار است، باعث چند شغلی شدن معلمان می شود. بنابراین شرایط این کودکان که می خواهند در زندگی موفق شوند سخت تر می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نروژ،اسپانیا،ایرلند کشور فلسطین را به رسمیت شناختند؛ لهستان حمایت کرد؛ فرانسه:شرایط هنوز فراهم نیست

پارلمان نروژ تهدید به بمب‌گذاری شد؛ پلیس خیابان‌های مجاور را بست

پادشاه بیمار و ۸۷ ساله نروژ تحت عمل جراحی قرار گرفت