هماهنگی و مشارکت ارتش اردن در عملیات ارسال هوایی کمک‌های غذایی به ساکنان غزه

ویدیوها. تصاویری از مشارکت ارتش اردن در امدادرسانی هوایی به ساکنان نوار غزه با همکاری آمریکا، فرانسه و مصر

گروه‌های بین‌المللی امدادرسان اعلام کردند به دلیل وخامت اوضاع امنیتی در شمال غزه، دیگر قادر به ارائه کمک‌های غذایی و توزیع کمک در این منطقه نیستند.

گروه‌های بین‌المللی امدادرسان اعلام کردند به دلیل وخامت اوضاع امنیتی در شمال غزه، دیگر قادر به ارائه کمک‌های غذایی و توزیع کمک در این منطقه نیستند.

ارتش اردن روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که اقدام به ارسال کمک های غذایی از طریق هوا برای ساکنان نوار غزه کرده است.

این عملیات امدادرسانی هوایی بنا به آنچه در این بیانیه آمده با همکاری ایالات متحده، فرانسه و مصر انجام شده است.

در این عملیات مشترک که طی آن هشت بار کمک‌های غذایی برای فلسطینیان از طریق هوا به منطقه محاصره شده غزه رها شد سه فروند هواپیمای سی-۱۳۰نیروی هوایی سلطنتی اردن، سه فروند هواپیمای ارتش آمریکا، یک هواپیمای مصری و یک فروند هواپیمای فرانسوی مشارکت داشتند.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده اعلام کرد هواپیماها ۳۶ هزار و ۸۰۰ وعده غذایی را بر فراز شمال غزه رها کردند؛ این دومین عملیات امدادرسانی هوایی ایالات متحده در غزه از روز شنبه گذشته به شمار می رود.

گروه‌های امدادرسان اعلام کردند به دلیل وخامت اوضاع امنیتی در شمال غزه، دیگر قادر به ارائه کمک‌های غذایی و توزیع کمک در این منطقه نیستند.

این در حالیست که هفته گذشته، جان باختن بیش از یکصد فلسطینی در جریان حمله نیروهای نظامی اسرائیل به کاروان‌های امداد رسان در غزه با انتقاد‌ها و واکنش‌های زیادی از سوی جامعه بین‌المللی و نهاد‌های مدافع حقوق بشر همراه شد.

مقامات فلسطینی اعلام کردند اکثر قربانیان این حادثه بر اثر شلیک گلوله جان باختند، در حالی که اسرائیل مدعی است که ازدحام جمعیت در میان متقاضیان دریاف کمک سبب مرگ این دسته از افراد شده است.

به گفته گروه های امدادرسان، ارسال کمک‌های غذایی از طریق هوا روشی پرهزینه و آخرین راه حل برای کمک‌رسانی به ساکنان غزه است که نمی تواند جایگزین حمل و نقل زمینی شود.

نهاد‌ها و سازمان‌های امدادرسان خواستار وقفه بشردوستانه درگیری‌ها و بازگشایی گذرگاه‌ها به سوی شمال غزه از سوی اسرائیل هستند.

تازه‌ترین ویدیو