Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
برخورد جت روس با پهپاد آمریکایی
به روز شده در:

ویدیوها. ویدئوی سوخت‌پاشیدن جنگنده روسی به روی پهپاد آمریکایی قبل از سقوط آن در دریای سیاه

ارتش آمریکا روز پنجشنبه ویدئوی نزدیک شدن دو جت سوخو ۲۷ روسی به پهپاد MQ-۹ خود را منتشر کرد، پهپادی که در دریای سیاه سقوط کرد.

ارتش آمریکا روز پنجشنبه ویدئوی نزدیک شدن دو جت سوخو ۲۷ روسی به پهپاد MQ-۹ خود را منتشر کرد، پهپادی که در دریای سیاه سقوط کرد.

در این ویدئو یک جت روسی از پشت به پهپاد جاسوسی آمریکایی نزدیک می‌شود و از بالای آن عبور و در همین حال سوخت خود را روی آن تخلیه می‌کند.

کمی بعد یک جنگنده دیگر روس هم به روشی مشابه به پهپاد آمریکایی نزدیک شده و با رسیدن به آن، در لحظه‌ای که ارتش آمریکا ادعا می‌کند با پهپاد برخورد کرده است، ویدئو قطع می‌شود. در تصویر نهایی این ویدئو، به نظر می‌رسد یکی از تیغه‌های ملخ پهپاد آمریکایی خم شده است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد:‌« پهپاد MQ-9 به دلیل چرخش بسیار سریع و تند کنترل و ارتفاع خود را از دست داد و به آب افتاد.» وزارت دفاع روسیه هرگونه برخورد جنگنده خود با پهپاد را انکار می‌کند اما کاخ سفید می‌گوید که برخورد جت سوخو با این پهپاد MQ-9 کاملا واضح است.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ایالات متحده می‌گوید: «این ویدیو کاملا دروغ روس‌ها را برملا می‌سازد. برخورد جت روسی با پهپاد آمریکایی در ویدیو کاملا واضح است.»

حادثه سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا، نخستین رویارویی مستقیم مسکو و واشنگتن از آغاز جنگ اوکراین بود که به تنش حاضر میان این دو ابرقدرت هسته‌ای دامن زد.

آگهی
آگهی

تازه‌ترین ویدیو

آگهی
آگهی
آگهی