Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
عمیق‌ترین استخر شنای جهان در لهستان افتتاح شد
به روز شده در:

ویدیوها. عمیق‌ترین استخر شنای جهان در لهستان افتتاح شد

استخری با عمق ۴۵.۵ متر، با غارهای مصنوعی زیر آب به‌عنوان عمیق‌ترین استخر جهان، در آخر هفته گذشته در نزدیکی ورشو افتتاح شد.

استخری با عمق ۴۵.۵ متر، با غارهای مصنوعی زیر آب به‌عنوان عمیق‌ترین استخر جهان، در آخر هفته گذشته در نزدیکی ورشو افتتاح شد.

این مجموعه که دیپ‌اسپات نام دارد شامل یک بخش برای غواصی است. این استخر عمیق با ۸ هزار متر مکعب آب پر می‌شود که ۲۰ برابر یک استخری ۲۵ متری معمولی است.

بر خلاف استخرهای معمولی شنا، دیپ‌اسپات با وجود محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا در لهستان می‌تواند فعال باشد چراکه یک مرکز آموزشی است که دوره‌های تخصصی را ارائه می‌دهد.

بخشی از این مجموعه هتلی با اتاق‌هایی است که مهمانان می‌توانند از طریق آن‌ها غواصان را در عمق پنج متری تماشا کنند.

میخال برازچینسکی، مدیر دیپ‌اسپات که از علاقمندان غواصی است در مراسم افتتاحیه به خبرگزاری فرانسه گفت: «این عمیق‌ترین استخر جهان است.»

پیش از این، رکورد عمیق‌ترین استخر جهان به استخری در ایتالیا با عمق ۴۲ متر تعلق گرفته بود که هم اکنون در کتاب‌ رکوردهای جهان، گینس ثبت شده است.

اما استخر بلو‌ابیز که قرار است در سال ۲۰۲۱ در بریتانیا افتتاح شود ۵۰ متر عمق دارد و می‌تواند رکورد استخر دیپ‌اسپات را بشکند.

در روز افتتاحیه ۱۲ نفر از این استخر استفاده کردند که از جمله آن‌ها هشت غواصی بودند که امیدوارند در یک آزمون مربی‌گری موفق شوند.

کاتزشاک که یک مربی ۳۹ ساله غواصی است گفت: «اینجا ماهی‌های باشکوه و صخره‌های مرجانی وجود ندارد بنابراین جایگزینی برای دریا نیست اما قطعا مکان خوبی برای یادگیری و آموزش است تا بتوانید در آب‌های آزاد غواصی کنید.»

مدیر استخر گفت که نیروهای آتش‌نشانی و ارتش نیز از این استخر استفاده خواهند کرد چراکه سناریوهای زیادی برای آموزش وجود دارد.

این استخر در مدت دو سال با استفاده از حدود ۵ هزار متر مکعب بتن و هزینه ۸.۹ میلیون یورویی ساخته شده است.

آگهی
آگهی

تازه‌ترین ویدیو

آگهی
آگهی
آگهی