Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
گلچین ویدئوهای هفته؛ از شهر ارواح در چین تا مسابقات جهانی سیلی‌زدن در روسیه

ویدیوها. گلچین ویدئوهای هفته؛ از شهر ارواح در چین تا مسابقات جهانی سیلی‌زدن در روسیه

در گلچین ویدئوهای بدون شرح این هفته تصاویری از جشنواره سامورایی‌ها در ژاپن، فستیوال رنگ‌ها در هند، مسابقات جهانی سیلی زدن در روسیه، شهر قرنطینه شده ووهان در چین و بالاخره مراسم تمرین برافروختن مشعل المپیک در یونان را خواهید دید.

در گلچین ویدئوهای بدون شرح این هفته تصاویری از جشنواره سامورایی‌ها در ژاپن، فستیوال رنگ‌ها در هند، مسابقات جهانی سیلی زدن در روسیه، شهر قرنطینه شده ووهان در چین و بالاخره مراسم تمرین برافروختن مشعل المپیک در یونان را خواهید دید.

در نخستین ویدئو از بدون شرح‌های این هفته شاهد تصاویری از جشنواره سامورایی در شهر فوکوشیما ژاپن هستیم.

این جشنواره سنتی که با حضور گسترده تماشاگران در فوکوشیما برگزار شد، آمیزه‌ای است از نمایش هنر سوارکاری و لباس‌های رنگارنگ سنتی فرهنگ ژاپن. شهر فوکوشیما در آستانه برگزاری المپیک در این کشور قصد دارد توجه گردشگران را به خود جلب کند.

در ویدئوی بعد سری به فستیوال رنگ‌ها در هند می زنیم جایی که هزاران تن از مردم این کشور دور یکدیگر جمع شدند تا فرا رسیدن «عید هولی» را جشن بگیرند. این جشن هر ساله در ماه مارس و همزمان با پایان فصل زمستان و آغاز فصل بهار در این کشور برگزار می شود.

هندی‌ها با پخش شیرینی، آب بازی و پاشیدن رنگ به یکدیگر این روز را که نماد غلبه نیکی بر بدی و روشنایی بر تاریکی است جشن می گیرند.

ویدئوی سوم تصاویری از مسابقات جهانی سیلی زنی در کراسنویارسک روسیه را نشان می دهد. در این مسابقات سنتی هر شرکت کننده حق دارد ۵ سیلی به گوش رقیب بنوازد. داور سپس با ارزیابی میزان آبدار بودن سیلی‌ها تشخیص خواهد داد که کدام فرد را به مرحله بعد بفرستد.

در ویدئوی بعد به شهر ووهان در چین می رویم. جایی که تصاویر پهپادی خیابان‌های سوت و کور شهر را نشان می‌دهند. در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در این شهر، مقامات چین تصمیم به قرنطینه این ناحیه گرفتند و مقررات منع آمد و شد را در ووهان به اجرا گذاشتند.

سرانجام در آخرین ویدئو از گلچین این هفته تصاویری از مراسم تمرین افروختن مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن را می بینیم که روز چهارشنبه در المپیای یونان برگزار شد. این مراسم تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا در یونان پشت درهای بسته و بدون حضور تماشاگر برگزار شد. همچنین گروه رقص و نمایش این مراسم نیز با حضور آمبولانس و عوامل امدادی برنامه خود را اجرا کردند.

برگزاری بازی‌های المپیک توکیو با توجه به شیوع شتابان ویروس کرونا با تردیدهایی مواجه است. این بازی‌ها قرار است از ۲۴ ژوئیه آینده آغاز شود و تا ۹ اوت ادامه داشته باشد.

تازه‌ترین ویدیو