گلچین ویدئوهای هفته؛ از صعود مرد عنکبوتی فرانسه تا مراسم مذهبی هندوها

ویدیوها. گلچین ویدئوهای هفته؛ از صعود مرد عنکبوتی فرانسه تا مراسم مذهبی هندوها

گلچین ویدئوهای بدون شرح این هفته، شامل دو ویدئو از رویداهای هفته‌ای که گذشت در پاریس است و دو ویدئو دیگر مربوط به رخدادهایی در فیلیپین و هند می‌شود.

گلچین ویدئوهای بدون شرح این هفته، شامل دو ویدئو از رویداهای هفته‌ای که گذشت در پاریس است و دو ویدئو دیگر مربوط به رخدادهایی در فیلیپین و هند می‌شود.

در هفته‌ای که گذشت آلن رابرت معروف به مرد عنکبوتی فرانسه در حمایت از اعتصاب یک ماه و نیمه در این کشور از یک ساختمان بلند در محله لادفانس، حومه پاریس بالا رفت.

وی تا کنون چندین صعود غیرمجاز از آسمان‌خراش‌های گوناگون در سرتاسر جهان داشته است و به همین علت به وی لقب مرد عنکبوتی (اسپایدرمن) را داده‌اند.

اوایل هفته گذشته، انجمن حفاظت از دریای فرانسه با قرار دادن لاشه دلفین‌های کشته شده مقابل برج ایفل خواستار تغییر روش‌های ماهیگیری شدند. اعضاء این انجمن هدف از این اقدام را جلب توجه ماهیگیران و مسئولان محیط زیست فرانسه عنوان کردند. دلفین‌های قرار داده شده در مقابل سمبل فرانسه از سواحل اقیانوس اطلس به پاریس آورده شده بودند. سالانه هزاران دلفین به دلیل روش‌های ماهیگیری در فرانسه می‌میرند. انجمن حفاظت از دریا معتقد است ادامه این روند تهدیدی جدی برای این گونه دریایی است.

اما برای دیدن سومین ویدئو به فیلیپین می‌رویم جاییکه خاکستر ناشی از فوران آتشفشان «تال» در جنوب مانیل، پایتخت فیلیپین، روستاهای اطراف را پوشاند.

ابرهای ناشی از خاکستر این آتشفشان تا ۱۰۰ کیلومتر در جهت شمال پیشروی کرده و به پایتخت رسید و باعث توقف فعالیت فرودگاه اصلی کشور و لغو ۲۴۰ پرواز شد.

اما آخرین ویدئوی گلچین شده هفته مربوط به هند است. در هفته‌ای که گذشت صدها هزار هندو بنا بر رسمی مذهبی در آب مقدس رود گنگ که از کنار جزیره ساگار می‌گذرد، غسل کردند. جمعیتی در حدود یک میلیون نفر از هندوها سالانه به جزیره ساگار سفر می‌کنند تا همراه با برگزاری مراسم دعا و نیایش، غسل در این بخش از رودخانه گنگ را تجربه کنند. آنها معتقدند با این غسل، انرژی جدید می‌گیرند و تمام گناهان یک سال گذشته آنها شسته می‌شود.

تازه‌ترین ویدیو