ویدئو؛ برپایی جشن آواز در استونی

ویدیوها. ویدئو؛ برپایی جشن آواز در استونی

بیست و هفتمین دوره جشن ملی آواز استونی، با حضور ۳۵ هزار شرکت‌کنندهٔ حرفه‌ای در تالین، پایتخت این کشور برپا شد. شعار جشن آواز امسال در استونی «سرزمین پدری، عشق من» است. این جشن نخستین بار ۱۵۰ سال پیش با خواندن شعری از لیدیا کویدلا، شاعر زن معروف استونیایی برگزار شد؛ شعری که هر سال در افتتاحیه این مراسم به شکل دسته‌جمعی خوانده می‌شود.برترین قطعات تازهٔ موسیقی و نیز رقص‌های این کشور هر سال در این مراسم به اجرا در می‌آید و امسال فقط ۲۵ هزار خواننده در این مراسم شرکت داشتند.جشن آواز استونی از سوی یونیسکو به عنوان یک سنت برجسته فرهنگی به رسمیت شناخته شده است و در زمان برگزاری آن اکثر مردم این کشور، از هر طبقه سنی یا اجتماعی، در آن شرکت می‌کنند.

بیست و هفتمین دوره جشن ملی آواز استونی، با حضور ۳۵ هزار شرکت‌کنندهٔ حرفه‌ای در تالین، پایتخت این کشور برپا شد. شعار جشن آواز امسال در استونی «سرزمین پدری، عشق من» است. این جشن نخستین بار ۱۵۰ سال پیش با خواندن شعری از لیدیا کویدلا، شاعر زن معروف استونیایی برگزار شد؛ شعری که هر سال در افتتاحیه این مراسم به شکل دسته‌جمعی خوانده می‌شود.
برترین قطعات تازهٔ موسیقی و نیز رقص‌های این کشور هر سال در این مراسم به اجرا در می‌آید و امسال فقط ۲۵ هزار خواننده در این مراسم شرکت داشتند.جشن آواز استونی از سوی یونیسکو به عنوان یک سنت برجسته فرهنگی به رسمیت شناخته شده است و در زمان برگزاری آن اکثر مردم این کشور، از هر طبقه سنی یا اجتماعی، در آن شرکت می‌کنند.

تازه‌ترین ویدیو